PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8946}
6,4 4 596
ocen
6,4 10 1 4596
5,4 11
ocen krytyków
Przygoda na Mariensztacie
powrót do forum filmu Przygoda na Mariensztacie

Szacunek dla twórców, że wtedy potrafili zrobić film, komedię, która jak na tamte czasy była wolna od polityki. Odbudowa Warszawy, po Powstaniu Warszawskim zniszczonej przez Niemców + miłość murarza i dziewczyny ze wsi, która została murarzem ..ups "murarką" (piękna, młoda Lidia Korsakówna) + świetny wątek komediowy mężczyźni tak! - "baby" nie! To ostatnie nie pozostało pustym hasłem, tak jak w komedia z 20-lecia międzywojennego. Wzruszający, ciepły film. Film zrobiony na słabej jakości taśmie filmowej, teraz już słaby dźwięk. Wstyd!!! Wstyd, że ten film nie został poddany cyfrowej rekonstrukcji - to jest przecież historia polskiej kinematografii!

kkutz

Wstyd to przede wszystkim fakt, ze melodie z tego filmu o odbudowie Warszawy wykorzystuja teraz Niemcy w reklamie Lidla.

ocenił(a) film na 7
CyboRKg

Dlaczego jest to wstydem? Nie znam tej reklamy, nie robię zakupów w Lidlu, bo mam zbyt daleko. Dlaczego jest to wstydem? Lidl nie zapłacił za prawa do wykorzystania piosenek czy coś innego?

kkutz

Skoro nie rozumiesz to nie jestem w stanie Ci tego wytlumaczyc. Nie chodzi o Lidla, tylko o niemiecka bezczelnosc! Nie zaplacili ani grosza reparacji wojennych. Wkurza mnie jak w niemieckiej reklamie slysze melodie z filmu o odbudowie Warszawy. Nie robie zakupow w niemieckich marketach, ani zadnych innych unijnych - bo ich nie lubie i nie zamierzam im pomagac w antypolskiej dzialalnosci. Wegrzy to rozumieja, a Polacy udajac Greka zadaja durne pytania.

ocenił(a) film na 7
CyboRKg

Piszesz stwierdzenie: "Wstyd to przede wszystkim fakt, ze melodie z tego filmu o odbudowie Warszawy wykorzystuja teraz Niemcy w reklamie Lidla" (pisownia oryginalna), a gdy się pytam dlaczego tak twierdzisz, bo ja tego nie znam to odpisujesz: "Skoro nie rozumiesz to nie jestem w stanie Ci tego wytlumaczyc"... Potem trochę "puszczasz farbę" i piszesz, że: "Nie chodzi o Lidla, tylko o niemiecka bezczelnosc! Nie zaplacili ani grosza reparacji wojennych. Wkurza mnie jak w niemieckiej reklamie slysze melodie z filmu o odbudowie Warszawy." i " Nie robie zakupow w niemieckich marketach, ani zadnych innych unijnych - bo ich nie lubie i nie zamierzam im pomagac w antypolskiej dzialalnosci." Czyli Niemcy są bezczelni bo nie zapłacili reparacji wojennych a inne sklepy unijne są także "be", bo prowadzą działalność antypolską. Czyli, gdyby Niemcy zapłaciły reparacje wojenne to byłoby o.k., a sklepy unijne i tak mają przechlapane (działalność antypolska).
1. Jakie sklepy pozostają (nie niemieckie i nieunijne - napisz (polskie sklepy też są "unijne", bo Polska jest jest w Unii - zostają: rosyjskie, chińskie, amerykańskie (nieunijne) tylko gdzie je w Polsce znaleźć
2. Dlaczego nie widzę Twojej oceny tego filmu?

Pozdrawiam - J.K.
PS.
Węgry chyba też są w Unii?

kkutz

Typowo lewackie mataczenie.

ocenił(a) film na 7
CyboRKg

Brak oceny filmu to jakie mataczenie?
Nie bierz tego tak serio, przecież to był żart. Zostaw politykę, bo to bagno i szkoda na to naszych nerwów.

kkutz

Przeciez ocena filmu wisi caly czas (?)

ocenił(a) film na 7
CyboRKg

Z poziomu tej naszej "rozmowy" widzę ocenę u siebie, a u Ciebie nie. Poważnie. Nawet Ci chciałem napisać, że nie oceniasz, może nawet nie oglądasz, a bawisz się w polityczne dialogi.

kkutz

https://i.ibb.co/StBKMjH/Screenshot-2021-04-05-Przygoda-na-Mariensztacie.png

ocenił(a) film na 7
CyboRKg

Wiesz co to jest 20:200? To proporcje ofiar (w tysiącach) powstania, "żołnierze" : cywile. Mnóstwo ludzi zmarło/zginęło później, podczas ewakuacji, w obozach itd. Decyzja o wybuchu powstania w 1944 w Warszawie - to była zbrodnia, która nie tylko nie została ukarana, ale nawet nie jest powszechnie napiętnowana. Przeczytaj Piotra Zychowicza (nie jest "lewakiem") "Obłęd '44". Warto. Później porozmawiamy. Pozdrawiam - J.K.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones