PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8946}
6,4 4 596
ocen
6,4 10 1 4596
5,4 11
ocen krytyków
Przygoda na Mariensztacie
powrót do forum filmu Przygoda na Mariensztacie

Wśród dalszej obsady filmu, najczęściej nie wymienionej w czołówce, są członkowie zespołu pieśni i tańca ze Złocieńca, między innymi rola Wojciecha Siemiona, czy Tadeusza Janczara. Ponieważ mieszkam w Złocieńcu, zaciekawiło mnie to i mam pytanie, czy ktoś coś na ten temat słyszał ? Jakaś historia z tym związana ? Czy może to tylko zwykły przypadek. Jak się orientuję, nie ma innej miejscowości w Polsce o tej nazwie, zaś sama nazwa został mojej mieścinie wymyślona dopiero po wojnie. Są to ziemie odzyskane.

ocenił(a) film na 7
chemas

Tak długo, jak znam ten film, myślałem, że zespół pieśni i tańca ze Złocieńca był fikcyjny, a w filmie zagrało go Mazowsze + ci dwaj aktorzy, których wymieniłeś. Nawet Irena Santor wspominała w wywiadzie, że zagrała tam członkinię zespołu i jeszcze wskazała fragment, w którym ją widać.

chemas

Tam chyba Goring czy Goebbels urzędował...

ocenił(a) film na 7
J_C_WELLS

chyba w twojej głowie

chemas

Był taki pałacyk w parku...

ocenił(a) film na 7
J_C_WELLS

O niczym takim nie słyszałem

chemas

boś KODomita!

ocenił(a) film na 7
J_C_WELLS

gówniarskie zaczepki mnie nie interesują, bez odbioru

chemas

Twierdza Falkenburg ..urzędował tam sam Hitler

J_C_WELLS

Tia Hitler... Może jeszcze Napoleon tam gościł? W Złocieńcu przez krótki okres czasu w 45r stacjonował Himmler - ale tylko w specjalnym pociągu przy stacji kolejowej. jeśłi się nie mylę miało to związek z próba powstrzymania uderzenia polsko-sowieckiego na Wał POmorski i potem na Mirosławiec. PRzełamanie oznaczało otwartą drogę do Kołobrzegu. A pod Złocieńcem był ośrodek szkoleniowy dla kadr SS jeśli się nie mylę.

ocenił(a) film na 7
erbass

Dokładnie tak

ocenił(a) film na 7
J_C_WELLS

Jarosław też takiej poszukuje, bliskie klimaty.

ocenił(a) film na 7
chemas

W obsadzie "ze Złocieńca", lecz w filmie "ze Złocienia" - taki napis jest na samochodzie którym jadą do Warszawy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones