PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4038}
7,6 11 059
ocen
7,6 10 1 11059
Przygody psa Balto
powrót do forum filmu Przygody psa Balto

Kiedyś napotkałam ten tytuł w sieci, szukałam i znalazłam na pewnej stronie. Obejrzałam i... zakochałam się! Niby prosta bajeczka z prostym morałem - " nie musisz urodzić się z dobrym papierkiem aby zostać kimś wielkim". Sama postać Balta jest świetnie przedstawiona, jego odczucia, zachowanie, relacje z innymi postaciami z drugiego planu i z tła. A antagonista jakim jest Steal ( chyba tak się piszę, ale pewna nie jestem),choć z początku wydaje się być takim pustym przeciwnikiem, to potem widz zaczyna powoli pojmować, że on po prostu boi się tego, że ktoś okaże się lepszy od niego. A najbardziej obawia się, że będzie to "prosty mieszaniec".
Ogólnie rzecz biorąc bajka naprawdę jest świetna i nadaje się jak i dla młodszych jak i dla starszych :).
Pozdrawiam!

Furia13

Piękny i wzruszający film. Ale to jedynie piękna ściema, utwierdzająca mit Balto. Prawda o tamtych wydarzeniach jest zupełnie inna.

ocenił(a) film na 9
HotChocolate90

Akurat tego jestem świadoma, że bajka odbiega od prawdziwej historii. Jeżeli gdzieś znajdę to obejrzę film ( o ile jest) opwiadający o realiach tego zdarzenia.

Furia13

Nie wiem tylko czy jest film o zaprzęgu prowadzonym przez psa o imieniu "Togo" ?

HotChocolate90

Nie ma takiego filmu, ale ma powstać, lecz kiedy będzie wydany - tego nie wiem.

ocenił(a) film na 10
HotChocolate90

Masz jakieś informacje, które mówią jak to było naprawdę? Jakieś artykuły chociaż?

lenka96

Czytałam przez translator na angielskojęzycznej wikipedii. W rzeczywistości nie biegł jeden tylko kilka zaprzęgów. Najdłuższy i najtrudniejszy odcinek o długości 420 kilometrów, pokonał Leonhard Seppala i jego zaprzęg prowadzony przez psa o imieniu "Togo". Natomiast zaprzęg prowadzony przez Balto, przebył jedynie końcowy fragment trasy, liczący zaledwie z tego co wiem jakieś 100 kilometrów lub mniej.

HotChocolate90

Dokładnie trasa jaką przebiegł Balto wynosiła 80 km, a sztafeta składała się z 20 mężczyzn. To tak w woli ścisłości.

ocenił(a) film na 10
adidos09

"Gwoli" jak już. :P

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones