PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32997}
6,4 1 950
ocen
6,4 10 1 1950
Przyjaciółka na śmierć i życie
powrót do forum filmu Przyjaciółka na śmierć i życie

Zaglądając jedynie w opis filmu możemy przypuszczać, że fabuła będzie podobna do tej z ?Thirteen". Po półtorej godziny nasze przypuszczenia się sprawdzają, tyle, że "Przyjaciółka na..." została zrealizowana w 2002r., a "Trzynastka" w 2004. Nasuwa się kolejne przypuszczenie, czy twórcy słynnego już pośród nastolatków filmu nie bazowali na obrazie w którym występuje niezwykle urocza Dominique Swain. Pewnie nigdy się tego nie dowiemy...a sam film, moim zdaniem średni. W różnego rodzaju filmach twórcy nie boją się ukazania bólu, cierpienia i smutku, tutaj tego nie ma, choć muzyka miejscami tworzy niezły klimat, ale to za mało. Aktorzy zagrali hhhhmmmmm dobrze i to chyba najlepsze określenie. Dominique Swain urzeka swoją osobowością, przynajmniej tak było w moim przypadku. Mia Kirshner miała do zagrania nie łatwą postać, ale jej ciężka praca przyniosła w rezultacie bardzo interesującą rolę. Jak na taki mało popularny film, montaż może cieszyć oko. A sama produkcja jest przeciętna, ponieważ reżyser nie potrafił oddać głównych cech thrillera, czyli rosnącego napięcia, klimatu itd. Może gdyby zrobić z tego bardziej dramat to wyglądało by to o wiele bardziej przyzwoicie...a tak obraz posiada wręcz żenujące zakończenie, które przewidziałem już w połowie filmu, a powtarzam że miał to być thriller. Klimatu śledztwa tu nie czułem, może dlatego że czarnoskóry detektyw nie radził sobie na ekranie?
Kilka plusów, ale ogólnie to minusy przygniatają film...5/10

kAMSON

byc moze jest troche za pozni na odpowiedz ale co tam. troche sie z toba nie zgadzam. chociaz przyznaje ze spodziewalam sie czegos lepszego po tym filmie. calosc filmu niezla ale wiem ze mial on byc inny. podziwiam obiektywnosc w ocenach-ja mam z tym problem w szczegolnosci gdy w filmie graja aktorzy ktorych lubie jak na przyklad w tym Mia czy Meredith.

ocenił(a) film na 7
Lisa__Rowe

heeeeeej wiecie co...
bo ani na tym portalu ani nigdzie indziej nie moge natrafic na wiecej informacji na temat tego filmu, żadnych fotosów ani nic w tym stylu... pomocy... dawno oglądałam ten film ale jakos tak sobie go ostatnio przypomniałam a tu żaden trailer ani nawet głupia fotka nie wpadła mi w oko... help pls

ocenił(a) film na 8
sylwiahc

Przyjaciółka na śmierć i życie(2002)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones