PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32997}
6,4 1 950
ocen
6,4 10 1 1950
Przyjaciółka na śmierć i życie
powrót do forum filmu Przyjaciółka na śmierć i życie

oto mój ulubiony film, genialny!!!
Po prostu żadnych zastrzeżeń, bo naprawde go bardzo lubię super!!!
Świetna obsada i w ogóle scenariusz wciągający!!!
10/10
Bo to się nazywa prawdziwy "THILLER" !!!
Nie to co np. Ten gówniany "ZMIERZCH"!!!
NEW BEST FRIEND na wieki!!!
POZDRAWIAM;)

Dusia15

zapomnialam dodać, że najbardziej go cenię za to, że jest ŻYCIOWY!!!

Dusia15

A Mia jest jak zwykle boska. aż by się chciało ją schrupać. :D

SatineNic

No wiesz ja nie mogę napisać, że jest boska "AŻ BY SIĘ CHCIAŁO ją sCHRUPAĆ", bo nie jestem lezbijką;)
Ale fakt jest najlepszą aktorką w tym filmie!

Dusia15

to nic, że nie jesteś lesbijką. myślę, że Mię chciałaby nawet najbardziej hetero girl. kobieta po prostu ma coś w oczach. :) i przyznaję, iż się w niej zakochałam do szaleństwa. szkoda, że mam kawałek drogi do Kanady...

PS. Mia jest świetną aktorką, tylko trochę jej jakby nie zauważają. nie mam pojęcia czym to jest spowodowane.

SatineNic

no przecież ona jest zaje...
Wiesz , a tu to akurat masz racje: JA TEŻ SIĘ W NIEJ ZAKOCHAŁAM;)
Jest niemożliwa i również nie rozumiem, dlaczego nie jest tak popularna jak np. JOLIE, bo moim zdaniem jest od niej wiele lepsza!

Dusia15

pewnie, że jest lepsza od Jolie. i piękniejsza. a poza tym jest taka fajna, miła, dobra i w ogóle... :)

SatineNic

no, ale może były jakieś zloty fanów jej w POLSCE?

Dusia15

Wszystko ładnie pięknie gdyby nie fakt,że ten "gówniany" Zmierzch nie jest thrillerem.

dziabonczek

słońce ty moje...
A CZYM>>>
JAk z cb taka/taki fanka/fan to powinnieneś/powinnaś wiedzieć, że GÓWNIANY ZMIERZCH to THiller, bo na HORROR to to kiepskie jest...
PZDR>

Dusia15

Kto powiedział że jestem fanką tego filmu? Zawsze komentujesz tak wypowiedzi innych jeśli się wtrącą do tematu?

Zmierzch to Horror, ale o jego poziomie strachu dyskutować nie będę bo nie mam na to czasu i nastroju.
Powiedziałam tylko,że daleko Zmierzchowi do Thrillera,a jeśli uważasz inaczej to znaczy,że albo nie widziałaś filmu albo kompletnie nie masz pojęcia o tym gatunku.

Jeśli chodzi o film "Przyjaciółka na śmierć i życie", nie jest to wybitne kino, ani ambitne, ani powalające na kolana. Można wymienić tysiące thrillerów (lub innych gatunków) które są o niebo lepsze.

Po za tym- jesteś za młoda by nazywac wszystkich (widziałam już twoje wypowiedzi) typu "słońce" "kochanie" "skarbie". Skąd się to bierze,że tak mówisz? Z udawanego cwaniactwa?

dziabonczek

wiesz co?
zmierzch jest thillerem, horrorem, gówno mnie to obchodzi.
W każdym bądź razie(również) gdzieś mam twoją opinię apropo "PRZYJACIÓŁKA NA ŚMIERĆ I ŻYCIE".
To mój ulubiony film i mam w dupie czy go lubisz czy nie.
a moje wypowiedzi mają wkurzać tych którzy mi się przeciwstawiają.

Dusia15

dzieciaczki, po co te nerwy? mam uwagę wpisać?

dziabonczek

Masz rację, nie jestem znawczynią gatunku, ale "Zmierzch" powinien być nazywany horrorem, a nie thrillerem. Film ten z założenia jest fantastyką grozy w którym wątki tajemniczości i grozy pochodzą od nadprzyrodzonych elementów fabuły którymi są jak wszystkie nastolatki wiedzą wilkołaki i wampiry :)

ocenił(a) film na 7
charytra

Myślę, że Zmierzch nie jest ani thrillerem ani horrorem, jest po prostu romansem fantasy, można to ewentualnie w rzucić do dark fantasy ze względu na dość mroczny klimat, ale nic pozatym. Jednak wątek główny Zmierzchu to ROMANS. Mimo iż to jest gatunek kompletnie nie dla mnie, to jednak ze względu na fajnie zrobioną otoczkę fantasy względnie mi się podoba.

Dusia15

Niestety Mia w naszym kraju nie jest za bardzo znana :( odpowiedziałam?

SatineNic

Ten film to shit tak jak Dusia15, jest tak życiowy jak klapa od srocza ;(

SatineNic

Ten film jest takim shitem jak Dusia15, jest tak życiowy jak klapa od srocza ;(

ocenił(a) film na 7
Dusia15

Ja nie wiem jak można ten film do zmierzchu porównać (od kiedy zmierzch jest thrillerem?? toż to romans fantasy a nie thriller) w ogóle bez porównanie, dla mnie oby dwie te produkcje oscylują około 7/10 i tak też im wystawiam.
Pozdrawiam

Dusia15

chyba jeszcze wiele wartościowych filmów masz w życiu do zobaczenia, jeżeli ten film uważasz za 'najlepszy'.
dobra, ale typowa i dość banalna historia ( jeśli pominąć ilość kasy i to całe śledztwo to lepsze dramaty widzę na codzień w szkole i na weekendowych imprezach). Muzyka w miarę ok, mało ambitny scenariusz i realizacja ogólnie też 'taka sobie'.
A Ty zastanów się nad swoim słownictwem bo WIELKIMI LITERAMI I WYKRZYKNIKAMI ORAZ WULGARYZMAMI raczej ludzi inteligentnych do swojego zdania nie przekonasz.
PS. też nie znoszę Zmierzchu
PS2: Film, o którym mowa ogólnie ok, ale nie ma się czym ekscytować 7/10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones