PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=794622}

Przykładny obywatel

Cold Pursuit
6,0 8 717
ocen
6,0 10 1 8717
Przykładny obywatel
powrót do forum filmu Przykładny obywatel

Powód powstania

ocenił(a) film na 6

W jakim celu H.P.Molland stworzył to dzieło, kopiując własny film? Do tego kiepska kalka. Powody: 1.Liam Neeson to równie utalentowany aktor co Stellan Skarsgard ale aż bije z ekranu odwalana przez niego fucha. 2.Postać Hrabiego (tu Viking) to jakaś masakra. Chłoptaś grający tą postać nawet w 1 procencie nie przypomina genialnej roli psychopaty odgrywanej w pierwowzorze przez Pal Sverre Hagena. 3. Laura Dern. Totalna tragedia. Nie potrafię od zawsze przetrawić tej kobiety, jakim cudem grała u Lyncha czy Spielberga... 4. Zamiana Serbów (z genialną rolą nieodżałowanego Bruno Ganza) na Indian zupełnie nie przekonuje. 5. Jak wielkie znaczenie ma obsada i wejście w rolę. Ten sam scenariusz. Dwa filmy. Jeden genialny, drugi miałki,nijaki.

ocenił(a) film na 8
jackc1977

Mnie pasuje bardziej ta kalka.

fabio

mnie też :)

jackc1977

Czy jest szansa, na twoja zgode , co do nieco innej opinni , o tym filmie ?

ocenił(a) film na 6
jackc1977

Gdzie tu sens i logika tez nie wiem.

ocenił(a) film na 3
jackc1977

I dla tego że uznałem oryginał za b.dobry film .... Tego czegoś nie mam zamiaru oglądać . PO CO?

ocenił(a) film na 3
jackc1977

Najzwyklejsza kopia filmu "obywatel roku", z wyjatkiem: zmienili dwie najfajniesze sceny z pierwowzoru i zamienili.
Jedna z bosem i jego żoną po tym jak ich dziecko zostało uprowadzone, drugia na samym końcu przekaz umierającego bosa do jego byłej żony.
Ogólem pierwowzór o niebo lepszy.

ocenił(a) film na 7
jackc1977

Powód jest oczywisty.
Jest to ten sam powód, z którego do filmów dystrybuowanych w Polsce dodaje się napisy, lektora czy dubbing.
Amerykanie idą krok dalej. Całość akcji przenoszą na swój grunt, bo przeciętny Amerykanin nie ma pojęcia o tym, że istnieją jeszcze jakieś inne kraje poza Meksykiem i Kanadą. I może jeszcze Japonią.

ocenił(a) film na 6
jackc1977

100% zgoda - nic dodać nic ująć

jackc1977

Haneke też tak zrobił z filmem "funy games "

jackc1977

IDIOCI nie powinni miec dostępu do internetu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones