PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1032}

Przylądek strachu

Cape Fear
7,2 48 879
ocen
7,2 10 1 48879
6,9 15
ocen krytyków
Przylądek strachu
powrót do forum filmu Przylądek strachu

Być może nie oglądałem tego filmu zbyt uważnie,( przegapiłem pierwsze 20 minut) ale w pewnym momencie zastanowiło mnie jedno. W zasadzie to jak Cady dostał się do domu Bowdenów??
trochę się nad tym zastanawiałem, bo w filmie nie jest to powiedziane wprost, ale wydaje mi się że Cady był bratem pokojówki Bowdenów (o tym że ma ona brata wspominają w filmie później), a ta wpuszczała go w nocy do ich domu.
Chciałem wiedzieć czy ktoś doszedł do podobnego wniosku?

ocenił(a) film na 10
Kwasibor

Bardzo proszę, czy pamiętacie tytuł książki, którą Max podrzucił Danielle?

Altharis

zdaje się że to był:
a to książka Henryego Millera ,,Seksus" (część trylogi Różoukrzyżowania, na którą składają się także: ,,Plexus" i ,,Nexus")

ocenił(a) film na 10
Kwasibor

Napisałam już jeden post z podziękowaniami, ale chyba się nie dodał, więc piszę jeszcze raz : Dziękuję Ci bardzo :)

ocenił(a) film na 10
Kwasibor

To napewno nie był jej brat. Danielle na łodzi popłakała się i powiedziała "ona (pokojówka) ma brata", na co jej matka odpowiedziała, że powiadomią go o jej śmierci jak najszybciej.
Z resztą, gdyby nawet to był jej brat, nie zabijałby jej, skoro i tak go wpuszczała... tak mi się wydaje.

ocenił(a) film na 7
Altharis

Ale gdyby nie byli rodzeństwem, to nie wspominano by w filmie, że miała brata

ocenił(a) film na 10
K_B_

Gdyby był jej bratem to byłby dziwny zbieg okoliczności. Że akurat ją zatrudnili (bo przecież nie wiedzieli, że to jego siostra ((rzekomo)))

Altharis

Według mnie to na pewno nie była jego siostra. Na DVD słychać wyraźnie bez lektora De Niro ma taki zajebisty akcent jak farmerzy z Teksasu(nie wiem dokładnie skąd, ale napewno był to typowy Amerykański akcent), natomiast ona pochodziła z Meksyku czy z Kuby - nieważne ale napewno nie z USA a Max na pewno tak(ma nawet taką naklejke na samochodzie - Amerykanin z urodzenia czy coś takiego teraz nie mam DVD to nie mogę sprawdzić).

Kwasibor

Więc może ktoś wie w jaki (inny) sposób Cady dostawał się do domu Bowdenów? W pewnym momencie Nick Nolty mówi że wie jak Cady tego dokonał, ale ...właśnie... wcale nie mówi ,,jak". Chyba że to przegapiłem jakoś? (a może istnieje wersja rozszerzona filmu gdzie jest o tym mowa?)

Kwasibor

W filmie nie ma mowy o tym ja Max dostał się do domu. Po prostu za pierszym razem jak wszedł otruć psa i zabrał strune przygotował se wejście by spkojnie wejść za drugim razem, był psychopatą ale cholernie sprytnym.

GIT

Mi sie wydaje, ze wszedl wtedy kiedy go przyuwazyli jak lezal na murku przed ich chata. Jak panstwo Bowden wyszli do ogrodu, to juz Maxa tam nie bylo, mial wtedy czas, zeby niezauwazony wejsc do domu.... tak ja bym przynajmniej zrobil ;]

_MAT_

Tak? Tylko że rano po tej nocy pies jeszcze żył. Max wszedł do domu po tym jak rozmawiał drugi raz z Samem na ulicy ze swojego samochodu, miał nawet budzik ustawiony w zegarku kiedy chata powinna być pusta, obserwował ją często, mówił że miał sprawy do załatwienia a dla niego przecież liczyła się tylko zemsta.

Kwasibor

Uważam , że film był kapitalny;) Obejrzałam go kilka dni temu , bo lubię thrilery i bardzo mi się podobał.

w_qader

kiedyś z wypożyczalni to się brało takie hity ja ten, basic instinct, siedem to były thrillery z najwyższej półki
:-)
mozna do nich zawsze w tv powróciś jak się nie ma ich na własność :-))))))))))))))))))

ocenił(a) film na 8
Michal1992

Czytałem w biografii Martina że bratem pokojówki jest Travis Bickle.

ocenił(a) film na 8
miczum

Ach, bym zapomniał! Jak Max Cady wszedł do mieszkania? Co, nie ogladało sie dodatków na dvd z 3płytowej edycji specjalnej z australii? Nieważne, ja widziałem. Tam wsród licznych dodatkowych materiałów, w scenach usunietych z filmu, wyraźnie jest pokazane że Cady wchodzi przez dziurke od klucza.

ocenił(a) film na 8
miczum

Ach, bym zapomniał! Jak Max Cady wszedł do mieszkania? Co, nie ogladało sie dodatków na dvd z 3płytowej edycji specjalnej z australii? Nieważne, ja widziałem. Tam wsród licznych dodatkowych materiałów, w scenach usunietych z filmu, wyraźnie jest pokazane że Cady wchodzi przez dziurke od klucza.

ocenił(a) film na 8
miczum

Ach, bym zapomniał! Jak Max Cady wszedł do mieszkania? Co, nie ogladało sie dodatków na dvd z 3płytowej edycji specjalnej z australii? Nieważne, ja widziałem. Tam wsród licznych dodatkowych materiałów, w scenach usunietych z filmu, wyraźnie jest pokazane że Cady wchodzi przez dziurke od klucza.

miczum

jak przez dziurkę od klucza? Chyba już za późna pora, żebym żart załapała;-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones