PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1032}

Przylądek strachu

Cape Fear
7,2 48 783
oceny
7,2 10 1 48783
6,9 15
ocen krytyków
Przylądek strachu
powrót do forum filmu Przylądek strachu

Czy tylko mi szczena opadła jak ją oglądałem? Jakby ktoś pytał to już miała wtedy 18 lat :)
Ta jej mimika naiwnej, niewinnej, sympatycznej dziewczyny powala. Tego już się nie ogląda - teraz 18-tki wyglądają na na 27, w ogóle nie starają się być sympatyczne i są z tego dumne.

ocenił(a) film na 8
RobertLee

Zgadzam się z tobą w pełni

_wojti_

tak urocza była.chciałbym być na miejscu de niro jak ją cmoknął w teatrze.

jezi86

indeed my brotha, indeed...

ocenił(a) film na 9
RobertLee

Nie tylko Tobie

ocenił(a) film na 7
RobertLee

A mnie osobiście postać przez Nią grana strasznie wkurzała przez cały film. A te dziewczyny o których mówisz na końcu, to wg mnie 2 skrajność. Ani jedna, ani 2 nie jest dobra.

ocenił(a) film na 9
uwieziona

hmmm

ocenił(a) film na 4
uwieziona

Też mnie wkurzała. Nie w samym 'zachowaniu' w sensie gestów, ruchow i 'niewinności', tylko w tym co robiła. Ssanie palucha to już szczyt.

ocenił(a) film na 7
Charism

Mnie też sama niewinność w sobie i gesty nie wkurzały, ale zachowania, teksty i ta naiwność-masakra. Po prostu strasznie wkurzająca postać, przerysowana w wielu, jak nie w większości scen. Natomiast scena o której wspomniałeś akurat moim zdaniem została dobrze przedstawiona-takie pokazanie tego że jest jeszcze nieśmiałym dzieckiem, które by chciało szybko dorosnąć i zachowanie psychopatycznego gwałciciela, który gra dalej w swoją grę. Sam pocałunek paradoksalnie podniecający i urealniony.

ocenił(a) film na 9
Charism

tak to miało wyglądać w zamyśle reżysera chyba; przecież w końcu to jest kino, a ono jednak polega na tworzeniu; nie chciałbym, żeby reżyserzy przy tworzeniu dzieła zastanawiali się za każdym razem, czy scena jaka będzie jest dobrze oddana pod względem realistycznym czy nie; oczywiście mam tu na myśli wyłącznie sprawy ulotne, jak na przykład ludzkie zachowania, które mogą być różnie interpretowane, a nie jakieś sprawy techniczne

ocenił(a) film na 10
Charism

pewnie bys wolala zeby tobie possala "palucha" co ?

ocenił(a) film na 4
black_bastard

Lol. Zabawnyś. Ho. Ho. Ho.

Charism

Apropo ssania palucha, tam było więcej fiksacji oralnych :). Zastanawiam się czy to było przemyślane. Owszem, palenie tytoniu - być może - było bardziej akceptowalne niż współcześnie, ale w filmie jest to cygaro DeNiro, nałogowa palaczka - matka i powracający do nałogu ojciec :). Być może zostało to wykorzystane do czegoś więcej, niż tylko budowa napięcia. Szczególnie, biorąc pod uwagę to, że tematem filmu jest utrata niewinności :).

ocenił(a) film na 8
uwieziona

Jednych wkurza innych nie. Ale zagrać tak wiarygodnie "podjaraną", zestresowaną, naiwną nastolatkę, to trzeba mieć bez wątpienia talent.

ocenił(a) film na 8
RobertLee

16 miała

ocenił(a) film na 8
RobertLee

Właśnie. Miała 16 lat. I tym większe ukłony dla niej.

Corderosa

Coś się w obliczeniach pomyliłeśaś.

ocenił(a) film na 9
RobertLee

Postać, która grała w filmie miała 15 lat, więc mogła być naiwna.

RobertLee

"teraz 18-tki wyglądają na na 27"
Mo jakoś nie zauważyłem.

użytkownik usunięty
RobertLee

Faktem jest, że Lewis zagrała świetnie.

ocenił(a) film na 9

noo, fajnie temu policjantowi struną szyję zdusił

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones