PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=318437}

Przypadek 39

Case 39
6,6 73 006
ocen
6,6 10 1 73006
5,8 4
oceny krytyków
Przypadek 39
powrót do forum filmu Przypadek 39

To że Lilith jest demonem w ludzkiej postaci nie ulega wątpliwości. Wątpliwośc budzi jednak
konsekwencja twórców filmu.Raz potrafi doprowadzić ludzi do śmierci i rozwalić drzwi
zabarykadowane meblami w strzepy oraz czytać z ludzkich myślach, ale jakoś nie rozgryzła, że Emili
chce ich utopić ani nie miała siły, żeby ją powstrzymać od wydostania się z wraku, ani żeby wyjśc z
piekarnika.

TorcidaTiger

No faktycznie tez zauważyłem te w sumie dość poważne niedoróbki. Można co prawda snuć teorie ze pełnia jej mocy uwydatniała tylko w momencie silnego wzburzenia (gniewu). Ale to i tak nie tłumaczy przypadku piekarnika i zakończenia filmu. A z drugiej strony jej moc ujawniła się raz od zwykłego nakrzyczenia na nią... To niestety naprawdę kiepski film. Ratuje go aktorsko tylko Jodelle Ferland

ocenił(a) film na 6
skoczek_narciarski

Piekarnik można bardzo łatwo wytłumaczyć - wiedziała, że rodzice chcą ją zabić, w idealnym momencie zadzwoniła do Emily i gdyby wydostała się z piekarnika sama, jej plan "znalezienia kogoś nowego" spełzłby na niczym. A tak pracownica społeczna weszła w idealnym momencie nie tylko żeby ją uratować, ale i żeby czuć się z nią związana, chcieć ją chronić - idealna sytuacja.

Ale czemu nie wyszła z samochodu też nie rozumiem

ocenił(a) film na 9
skoczek_narciarski

Byla bodajze scena kiedy ojciec mowil Zellweger, ze musi byc gotowa na smierc. Mozna to interpretowac tak, ze dopiero jak jestes w stanie podjac probe zabicia siebie, odebrania sobie zycia, to demon nic nie moze Ci zrobic

ocenił(a) film na 8
TorcidaTiger

Bo Emily PRZESTAŁA SIĘ BAĆ !!! A zło żeruje na ludzkiej głupocie, chciwości, słabościach i strachu :)

hubio

Też tak pomyślałem, ale jej rodzice jak ją zaciągali do pieca byli fest przerażeni i to się nie zgadza.

ocenił(a) film na 8
TorcidaTiger

Ale zamknęli śpiącą. Zresztą doszukiwanie się logiki w horrorach, s-f i Hobbicie nie ma sensu, bo te formuły pozwalają w zasadzie na wszystko. Na logikę zwracam uwagę w kinie akcji, kryminałach, dramatach, obyczajowych i komediach i tam rzeczywiście nie lubię braku spójności i alogiczność, ale w horrorkach nie ma co, bo tak naprawdę te zjawiska paranormalne w rzeczywistości też nie są logiczne i spójne. Czasami da się wypędzić demona w prosty sposób, gdy wcześniejsze skomplikowane zawiodły lub na odwrót. To nie jest nie(stety) nasz wymiar, nasz świat i nasza logika.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
hubio

Hobbit fabularnie ma sens jak najbardziej.

ocenił(a) film na 7
TorcidaTiger

Czasem warto zaznaczyc opcję spoiler przed publikacją :-)

armarange

Zawsze zapominam o tym.

ocenił(a) film na 7
TorcidaTiger

Mi to na szczęście nie zaszkodziło bo film widziałem :-) Może ochłoń po filmie zanim coś napiszesz i wtedy będziesz pamiętac. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 6
TorcidaTiger

Jak dla mnie to specjalnie dała się zamknąć w piekarniku ponieważ wiedziała ,że Emily przyjedzie ją uratować.

Violetta_Stosel

Tez tak myślałem, ale jakby Emily przyszła 20 min później to co:)

ocenił(a) film na 6
TorcidaTiger

To w tedy by dopiero wywaliła drzwi a potem by powiedziała ,że cudem udało się jej ocaleć. Kto by nie uwierzył dziecku ?

ocenił(a) film na 6
TorcidaTiger

A ogladales egzorcyste 3 ??? Tam w celi " pacjent x " wytlumaczyl to porucznikowi Kindermanowi.

ocenił(a) film na 9
TorcidaTiger

To akurat jest w pelni wytlmaczalne. Biblia czy Bóg jednoznacznie mówią, że wolna wola istnieje. Dlatego tez diabel nie jest w stanie przewidziec co zrobisz w przyszlosci, bo to oznaczaloby, ze to wszystko jest determinowane Dlatego demon -dziewczynka nie mogl przewidziec, ze nagle Renee skręci i wjedzie do rzeki- mogl PODEJRZEWAĆ, ale wiedziec na pewno co stanie sie w przyszlosci nie mogl

psyychopata

Brzmi logicznie.

użytkownik usunięty
TorcidaTiger

Każdy ma kiedyś gorszy dzień ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones