PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=160}

Przypadkowa dziewczyna

Sliding Doors
6,6 11 647
ocen
6,6 10 1 11647
5,2 6
ocen krytyków
Przypadkowa dziewczyna
powrót do forum filmu Przypadkowa dziewczyna

Genialny film

ocenił(a) film na 10

Na początku chciałem powiedzieć że jeśli chcecie obejrzeć dobrą komedię to się przeliczycie, film ten jest melodramatem z domieszką humoru.
Mimo że wolę oglądać głupie komedyjki typu American Pie to ten film mnie zaciekawił i pozostawił po zakończeniu refleksje. Nie będę tutaj streszczał fabuły ale mamy przedstawione dwie sytuacje gdzie kobieta A(ta co nie zdążyła na metro) i B (ta co zdążyła). Pierwsza nie dowiaduje się od razu od zdradzie swojego chłopaka, nie poznaje Jamesa i ledwo wiąże koniec z końcem, druga natomiast rzuca chłopaka, zapoznaje w metrze Jamesa, oraz za jego namową otwiera firmę. Obie łączy to ,że zachodzą w ciąże A z Gerrym a B z Jamesem (nie mówią im o tym), obie dowiadują się o w tym momencie o oszukaniu ich pierwsza podczas złapania na zdradzie i dowiedzeniu się że kochanka Gerrego też jest w ciąży ucieka z mieszkania i spada z schodów. Druga myśląc że James darzy jeszcze uczuciem żonę, nie chce się z nim spotykać, lecz podczas spotkania na moście James tłumaczy jej że jest z żoną w separacji i tylko Helen kocha. Ona mu przebacza i gdy chce zadzwonić do przyjaciółki zostaję potrącona przez samochód. Obaj panowie dowiadują się o tym że Helen była w ciąży i przez wypadek traci dziecko. Kobieta A przeżywa , kobieta B umiera. Wszystko wraca do świata kobiety która nie zdążyła do metra. Ona mówi Gerremu że nie chce go już znać, po wyjściu z szpitala spotyka w windzie Jamesa. I na tym kończy się historia. Film nie ma zakończenia (więc nie jest też to zbyt bardzo komedia romantyczna ponieważ nie kończy się wszystko szczęśliwie jak to bywa w 99% tych filmów), dlatego każdy może sam sobie wyobrazić jak się potoczą jej losy.

Z filmu można wyciągnąć kilka spostrzeżeń, świat w którym było kolorowo nie musi być dla nas szczęśliwy i dobrze się skończyć , jeden ruch, moment może zmienić cały los naszego życia.

Jak dla mnie genialny film daje 10/10.

2903

Mi też bardzo się podobał mimo, że nie przepadam za takimi filmami ;). Szkoda mi tylko było tej blond Helen, bo polubiłem ją bardziej niż rudą Helen :(. Ode mnie 8/10.

2903

Ja też się dołaczam - bardzo lubię ten film, bardzo 9/10

ocenił(a) film na 9
Lucynica

Oooooooh, ja też. Zawsze poprawia mi humor, zawsze! Polecam!

ocenił(a) film na 7
Gajowa

no film niezły, 7/10 spokojnie. Widziałem lepsze i gorsze:) Od taki mocny przeciętniak (w którym jest bardzo fajny pomysł ten z rozdwojeniem hisotri).

Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 6
2903

Oglądałam go kilka razy i za każdym jest tak samo świetny!10/10!!:)))

ocenił(a) film na 10
2903

Zgadzam się. Mam go na płycie i wczoraj obejrzałam sobie go trzeci raz. Kilka lat temu widziałam go pierwszy raz, ale byłam zbyt młoda, aby zrozumieć o co w nim chodzi dopiero za 2 razem wszystko do mnie dotarło. Też dam 10. Szczególnie dlatego że grała w nim Gwyneth Paltrow

2903

tylko zaniedbywała faceta i dlatego ją zdradzał

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones