PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=556052}

Przypis

Hearat Shulayim
6,5 1 020
ocen
6,5 10 1 1020
Przypis
powrót do forum filmu Przypis

Ten film to typowy przykład zmarnowanego potencjału, gdyż sama historia mogłaby być ciekawa, ale niestety twórcy zawiedli na całej linii. Generalnie obraz ten jest nudny - w produkcji tej zupełnie nie ma klimatu, postacie są zupełnie nieprzekonywujące, a główny motyw relacji ojciec - syn został pokazany bardzo pobieżnie i płytko, przez co wydarzenia, które oglądałem były dla mnie zupełnie obojętne. Reżyser chcąc na siłę stworzyć oryginalną formę, zupełnie się pogubił, przez co sposób realizacji zupełnie nie współgra z z treścią. Podobnie fatalnie została dobrana muzyka, która w ani 1 % nie pasuje do wydarzeń i przez większą część po prostu irytuje (bardziej pasowałaby do komedii przygodowej). Ponadto większość bohaterów filmu strasznie drażni swoim zachowaniem, co trochę odrzuca od oglądania tego filmu, a aktor odtwarzający rolę ojca przez 95 % czasu ma jedną i tą samą minę.
Nie polecam - 4/10

PWMarshal

Dokładnie takie same wrażenia, pomysł dobry z realizacją gorzej, zdaje się że reżyser sam nie wiedział jaki film chce zrobić, wstawki z ciekawostkami o Urielu i Eliezerze zupełnie nie pasowały do reszty; zgadzam się też z muzyką, coś strasznego! Kompletnie nie zgrana z akcją na ekranie i jazgotliwa aż uszy bolały. Również nie polecam.

ocenił(a) film na 8
PWMarshal

Nie zgadzam się, film jest świetny a nietypowa forma zaskakuje widza, wciąga. To, że relacja ojca z synem nie jest pzredstawiona dosłownie, to nie znaczy że płytko! Dużo jest w tym filmie niedopowiedzeń i niezrozumiałych zachowań, ale przez to właśnie film jest ciekawy, daje do myślenia. Nie wydaje mi się, że dobry film to taki w którym widz wszystko ma podane na talerzu. Poza tym wystarczy wsłuchać się w dialogi, które są inteligentne i przewrotne. Reżyser puszcza oko do publiczności, przedstawia historię z przymrużeniem oka. Chce ukazać farsę, która kończy się gorzkim morałem. Myślę, że dlatego też muzyka może się wydawać "niepasująca" - chodzi o uzyskanie wrażenia groteski. O gustach się nie dyskutuje ale myślę że film jest wart tego żeby go obejrzeć i samodzielnie wyrobić sobie opinię.

ocenił(a) film na 8
PWMarshal

Zupełnie się nie zgadzam, dla film który można odczytać na wielu poziomach, a do tego jako bonus dostajemy trochę izraelskiej egzotyki i dla uważnego widza mnóstwo smaczków do wychwycenia. O nudzeniu się nie ma mowy.
Muzyka idealnie podkreśla napięcie między ojcem, a synem, chociaż uczciwie muszę powiedzieć, że był fragment w którym zagłuszyła dialog.
Ojciec przedstawiony idealnie, pretensje że ma "jedną i tą samą minę" mają taki sam sens jak zarzuceni Busterowi Keatonowi że miał kamienną twarz.
Oglądając film warto nie nastawiać się, pozostać otwartym na to co autor chce nam powiedzieć, a nie oczekiwać czegoś na swoją miarę, jakakolwiek by ona nie była.
Kropką nad i jest otwarta końcówka filmu.
Dla mnie perełka.

Chris_Sharma

Izraelską egzotykę to ja miałem na "Drzewie cytrynowym". a tutaj po 30 min dałem sobie spokój. Chociaż i tak długo wytrzymałem.

Chris_Sharma

więcej egzotyki było w "lodach na patyku" :D

dontpanic

Dobre :)!

użytkownik usunięty
Chris_Sharma

"pozostać otwartym na to co autor chce nam powiedzieć"

A co takiego autor chce nam powiedzieć. Wyłóż jak na talerzu dla niekumatych.

ocenił(a) film na 6
PWMarshal

Zgadzam się, ale ocenę 4/10 uważam za przesadnie niską. Już za samą scenę w "małym pokoiku" w ministerstwie, którą uważam za świetną, temu filmowi należy się więcej. Gdyby jeszcze muzyka była lepsza, a rolę ojca zagrał ktoś inny, ten film mógłby być nawet arcydziełem.

użytkownik usunięty
PWMarshal

9/10 - oczywiście dla Twojego postu.

Reżyserowi stanowczo zabrakło inwencji. Dobiły mnie napisy, bo myślałem, że będzie jeszcze jakiś zwrot akcji na koniec, cokolwiek.

PWMarshal

Niestety muszę się zgodzić, zamiast zaciekawić widza to bardzo przynudzał ...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones