PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1142}

Psy

7,7 211 929
ocen
7,7 10 1 211929
7,3 41
ocen krytyków
Psy
powrót do forum filmu Psy

Psy to klasyk i dobry film, ale kilka rzeczy psuje ogólną ocenę jak dla mnie.

1. Kiedy Gross morduje policjantów, nie zabija ich wszystkich tylko niektórych ciężko rani. Dlaczego? Miał ich jak na muszce, a jak idiota zostawia świadków którzy widzieli jego twarz z bliska.
2. Skoro część policjantów przeżyła i widziała twarz Grossa z bliska, to co za problem jest sporządzenie portretu pamięciowego? Mając jego twarz bez problemu schwytać człowieka, który w dodatku nigdzie się nie skrywa, tylko paraduje w biały dzień po centrum Warszawy.
3. Czy nikogo ze znajomych Ola, w tym Maurera nie zdziwiło, że ma nowy samochód, mieszkanie i że dobrze mu się wiedzie mimo, że właśnie stracił pracę? Nikt go nie spytał nawet skąd ma na to wszystko?

Jak dla mnie to rażące błędy w scenariuszu.

ocenił(a) film na 10
Asura_Nirvana

4. Czy nikogo z ludzi Grossa, ani jego samego nie zdenerwował fakt, że Olo zabił jednego z ich bandy? ( ten śmieszny co śpiewał po niemiecku). Nawet się nie zdziwili ? Zresztą też na forum nie zauważyłem podobnego tematu a myślę , że to dość dziwna scena i brak reakcji od złowieszczego Grossa. No chyba , że Olo dostał przyzwolenie na to (takiej sceny nie przypominam sobie)

ant887

Przecież Ochocki to była płotka. Myślę, że Gross po nim nie płakał. Dodatkowo wkurzał Ola od samego początku, nie dziwię się, że go sprzątnął.

ocenił(a) film na 10
mipal_2

Może i płotka, ale zabicie go przez nowego pracownika, bez przyzwolenia to raczej Gross na taką swawolę by nie pozwolił . Olo to też płotka był dla Grossa przecież

ant887

Widocznie Olo jakoś się wytłumaczył Grossowi, skoro obydwoje dalej współpracują przy dealu z narkotykami. Dla Grossa martwy Ochocki to był jeden świadek mniej.

ocenił(a) film na 2
Asura_Nirvana

Takich punktów by spokojnie można wypisać ze 20. Ten film to parodia.

ocenił(a) film na 10
Asura_Nirvana

Odpowiedź po 3 latach.....
1) wydawało mu się że ich zabił. Jerzyk i Kazek dostali tak, że raczej wyglądało to na rany śmiertelne. Kazek złapał się za głowę i Gross raczej nie miał powodów by sądzić, że przeżyje. Zasadniczo dobił tylko Studenta, który przyjrzał mu się przez dłuższą chwilę
2) A z kim Gross robił interesy? Z kim jadł w restauracjach. Członkowie komisji, delegaci. Poza tym śledztwo w sprawie masakry w hotelu jakoś nie było eksponowane w tym filmie. Franz jednak wiedział, kto strzelał w hotelu bo odwalił tylko Grossa z całej tej bandy. Więc pewnie dokładnie przesłuchał świadków, czyli Jerzyka i Kazka.
3) To była banda ubeków, więc pewnie domyślali się że wykorzystał swoje znajomości, czy też kogoś zaszantażował albo jakiegoś kapusia oskubał. Raczej nie był to dla nich problem. Nie powiązali tego z przemytnikami skradzionych aut (nawet nie wiedzieli, że chodzi o narkotyki)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones