PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1142}

Psy

7,7 211 839
ocen
7,7 10 1 211839
7,3 41
ocen krytyków
Psy
powrót do forum filmu Psy

Okropny film, tandetny, profanacja, seks z 17-nastolatką nie do przyjecia dla mnie, sztuczne
aktorstwo, stojące na bardzo słabym poziomie, marne dialogi, obraźliwy dla większości Polaków,
zły pod każdym względem. Kilka tekstów napisanych pod publike, z których poźniej usiłowano
zrobić teksty kultowe.

ocenił(a) film na 10
wieslaw_fengler

człowieku widac ze sie nie znasz na Polskiej kinematografi

wieslaw_fengler

Po pierwsze zobacz kto robił ten film i potem pisz, że amatorzy bo jeżeli np Edelman to amator to kim ty jesteś.
Następnie nie z 17 nastolatką tylko 15 nastolatką. Zastanów się co piszesz... nikt nie zakładał, że te teksty będą kultowe to samo wychodzi po latach a ten film się pamięta a teksty weszły już na stałe, minęło ponad 20 lat. Jakie teksty były obraźliwe? Taki delikatny jesteś bo ja na ulicach, tramwajach... słyszę K... jako przecinek.
Film jest świetny, perfekcyjne zdjęcia, znakomita muzyka (kto nie zna tego motywu), a dialogi i akcja też w porządku.
Jeżeli nie lubisz Polskiego kina to oglądaj Amerykańskich "profesjonalistów" nikt Ci nie broni.
Pozdrawiam

ocenił(a) film na 6
kochamkinoo

Lubię polskie kino: Kieślowski, Zanussi, Wajda.... Takie filmy jak:: Dług,, Krótki film o zabijaniu, Rękopis znaleziony w Saragossie, Pułkownik Kwiatkowski, Rejs, Potop, Ziemia Obiecana, Tato, Panna Nikt, Historie miłosne, Kanał. To jest wielkie kino. Nie lubie filmów Pasikowskiego. W Psach nie chodziło mi o przekleństwa tylko o teksty i sceny obraźliwe dla Polski i Polaków. Scena, w której ubecy wynoszą pijanego kolegę z sali śpiewając Balladę o Janku Wiśniewskim jest profanacją. Seks z nieletnią jest o ile mi wiadomo karalny. Poza tym nie 15 nastolatka tylko własnie 17 nastolatka. W jednej scenie ona mówi "podoba ci się moje siedemnastoletnie ciało". Cenię sobie Pawła Edelmana ale nie za ten film, za inne jego osiągnięcia. Wam natomiast polecam tryptyk: "Trzy kolory" Kieślowskiego.

wieslaw_fengler

Filmy które wymieniłeś są rzeczywiście świetne. W porządku możesz nie lubić Pasika tak jak i Kieślowskiego filmów nie każdy lubi (są takie przypadki :) ale nie mozesz mówić ze film robili amatorzy. Poza tym szanuję twoją opinię.
A co do wieku to ona miała podczas kręcenia 14/15 lat a w filmie grała 17... nie jest karalny, dopuszczalny wiek to minimum 15 lat.
Pozdrawiam

wieslaw_fengler

A z tymi ubekami to po premierze rzeczywiście wzbudziło to kontrowersje a jacyś członkowie Solidarności chcieli żeby wyciąć tę scenę.
Ale to tylko film a ubecy pokazani tak jak powinni, hołota, pijaństwo i samowolka.
Nie czuję się tym urażony jako Polak.

ocenił(a) film na 8
wieslaw_fengler

Ktoś ty chyba należy jeszcze do LPRu. Ta scena jak i wiele innych pokazuje los ubeków w takcie transformacji. To nie było tak, że wraz z 4 czerwca stracili pełnie władzy i stali się bogobojnymi obywatelami. Nawet ostatnio słyszałem przeróbkę "Mundur niebieski..." w wersji policyjnej. Homo uznaliby to za dyskryminację. Pasikowski pięknie pokazał ich mentalność. A ta scena jest wręcz genialna (Wiśniewskim) gdyż pokazuje ich stosunek do wrogów (solidarności). Zero zahamowań, zero szacunku, profanum sacrum ;)

użytkownik usunięty
wieslaw_fengler

No dobra,ale Psy to nie jest inteligentne polskie kino,nad którym trzeba myśleć tak jak przy filmach Kieślowskiego czy Hasa tylko jest to czyste kino akcji

wieslaw_fengler

Teksty i sceny obraźliwe dla Polski i Polaków? Podejrzewam, że większość Polaków nawet nie wie kto to był Zbyszek Godlewski / Janek Wiśniewski, szczególnie młodsze pokolenie. Może jest on dziedzictwem Solidarności ale nie całej Polski, to nie to samo. Mnie osobiście ta scena w ogóle nie razi.

ocenił(a) film na 8
mipal_2

gość jest chyba jakimś talibem czy co ....

ocenił(a) film na 10
wieslaw_fengler

"seks z 17-nastolatką nie do przyjecia dla mnie" - o kur*a świętoszek się znalazł hehehe ;) Nie przesadzaj. Obejrzyj "Klip", "Dzieciaki" lub "ken park" to ci dopiero rura zmięknie ;)

xaphon

spring breakers, Srpski film i jeszcze parę można dopisać.
Ewentualnie książkę Mechaniczną pomarańczę, bo tak 2 10 latki zalicza

ocenił(a) film na 10
wieslaw_fengler

wiesiek,przeginasz.................

użytkownik usunięty
Reznik

Film nie jest taki zły, ale może razic. Drugi film Pasikowskiego to kontynuacja psychologii i sensacji oraz elementy kina gangsterskiego. Świetna muzyka Lorenca, zdjęcia Edelmana. Film w połowie się psuje. Linda wyrasta na dobre i na złe - traci pradziwe aktorstwo, zyskuje gwiazdorstwo, styl nie do podrobienia. Robi się aktorem świetnym, ale w niektórych rolach brakuje Lindzie przez wyuczone miny już pomysłu (patrz ,,13 posterunek'', ,,Złoto dezerterów'', ,,Sztos 2'' - to jego słabsze produkcje), w rolach podniosłych jak Robak, Petroniusz Linda słaby (,,Pan Tadeusz'', ,,Quo vadis''). Świetny za to w filmach sesacyjnych, w mundurze, policjantów, pijaków, ojców, kochanków i dramatach. Pasikowski pokazuje kino amerykańskie w polskim wydaniu. I wychodzi nieźle. Teraz takiego kina brakuje, ale mody są różne. To tylko moje spostrzeżenia.

ocenił(a) film na 9
wieslaw_fengler

Dziekuję za ten temat.
Wystarczy przeczytać cos takiego i od razu człowiek ma lepszy dzień;)
Chwała debilom!

ocenił(a) film na 6
Berith7777

Jakie jest przesłanie tego filmu? Że funkcjonariusze byłej SB są ludźmi prymitywnymi a już UOP-u kulturalnymi, którzy nie palą teczek i z polotem wypowiadają się o choćby o pogodzie. Osobiście nie lubię Linde za jego "spontaniczność". To, że niby gra porucznika, który był bardzo dobrym magistrem prawa jest kpiną, bliżej mu do przeciętnego absolwenta AWF-u.
Wracając do tematu. Film jest ponad przeciętny, muzyka także i dla tego 6-7/10

ocenił(a) film na 9
szach3

Jakie jest przesłąnie filmu?Zapytaj Pasikowskiego.

użytkownik usunięty
wieslaw_fengler

Powiem tak podobają mi się wypowiedzi kolegi (wieslaw_frengler). Widzę, że osoba na poziomie to pisze. Nie stawiałbym filmu Psy w reż. Władysława Pasikowskiego na najniższym poziomie. Jest to kawał dobrej roboty - jeśli chodzi o kinematografię polską (i mówię to nie jako jego fan - mam stosunek do tego bardzo unormowany, próbuję oceniac polskie filmy bez ulubiony, najgorzy, a tutaj bawię się serduszkami, ale oceny to kawał dobrej roboty filmweb, ale o tym za chwilę). Film ,,Psy'' ma świetną muzykę (Michał Lorenc) - w wielu filmach od 2007 roku nie ma takiej muzyki. Film posiada rewelacyjne zdjęcia (Paweł Edelman), mistrz kamery, to ,,Pokłosie'' jest tak pięknym obrazem - jeśli chodzi o zdjęcia - dzięki tej osobie (bardzo chcę obejrzec ,,Kamienie na szaniec'' i ,,Lech Wałęsa'', aby obejrzec zdjęcia Pawła). Kocham ,,Psy'' za aktorstwo drugoplanowe - Tadeusz Szymków (dobry aktor drugiego planu), Maciej Kozłowski (świetny w drugoplanowych i trzecioplanowych rolach), rewelacyjny Tomasz Dedek (także umiejętnie wykonujące role na drugim planie). Aktorstwo Bogusława Lindy na bardzo dobrym i średnim poziomie, mistrzostwo Marka Kondrata, rewelacja Cezarego Pazury - Kondrat i Pazura dla mnie osobiście najlepsi w filmie i kultowy Janusz Gajos. Agnieszka Jaskółka to dla mnie nowośc w kinie polskim jako nienaturalna i dominująca famme fatale w gatunku sensacyjnym.

użytkownik usunięty

Co ,,Psy'' mają w sobie słabego? Więcej czy mniej - trudno powiedziec - każdy widzi inaczej, ale nie wierzę, że każdy zobaczy same wady w filmie. Film ma za dużo przekleństw, za dużo - mimo to, że to klimat policyjny, ale za dużo, można było dac o 14, 15 wulgaryzmów mniej, byłoby trochę naturalniej. Druga wada, to to, że film jest ciuc za długi lub po 46 minucie zaczyna spadac tempo. To małe wpadki. Film zaczyna się też robic pod koniec bardzo za klimatyczny, to moja obiektywna ocena, ale widzę w nim wtedy, że jakoś to przegięte pod koniec, bo Linda z jednej strony jako Franz ma same problemy, a on radzi sobie, to rozumiem, ale wizerunek okropny. Dopiero sceny przy cementowni, zaczynają podnosic na duchu. Chodzi mi o te przesłuchanie w szpitalu. Te sceny są jakieś sadystyczne. Trudno pokazac to mniej czy lżej, ale tak samo jak wali chemika po klatce piersiowej. To było trochę przegięcie. Film przez to robi się agresywny, a nie rozrywkowo-sensacyjnie mocny, to znaczy mnie odpychają te sceny bardziej niż scena najgorsza w filmie ,,Billboard'' - bo tam był horror i to pasuje. Może za bardzo się czepiam, ale wady filmy są też takie, że za dużo dostaje się kobietom w filmie, ale ,,Jack Strong'' i ,,Pokłosie'', a także ,,Glina'' to produkcje, które pokazują panienki wogóle nie dotknięte przez postacie męskie. Może Pasikowskiego to znudziło, to mnie zaskauje, nie odpycha. Film ma także słabe moim zdaniem aktorstwo mistrza Zbigniewa Zapasiewicza, kiedyś to kochałem i przyznaję, że było to dobre. Edward Lubaszenko w filmie o dziwo wypada świetnie. Zapasiewicz za mało miał do powiedzenia w filmie, w ,,Demonach wojny'' była lepiej rozpisana rola. Lubaszenko też miał za małą rolę i szkoda jego, że go tak szybko zabili. Dziadek w filmie zagrał świetnie i też dostał kulkę w łeb szybko (to akurat się udało). Całośc oceniam na 6/10, ale uważam, że to może się zmienic, oceniałem ten film już na 10/10, 8/10 i 9/10. To zmienia się nasza kinematografia, to moda i moje zdanie.

ocenił(a) film na 5

Proponuje obejrzeć Ogród Luizy

użytkownik usunięty
wfengler

Film widziałem - bardzo dobry. Marcin Dorociński w ,,Pitbullu'' i ,,Ogrodzie Luizy'' podobał mi się najbardziej. W ,,Jack Strong'' mniej mi się podobał.

wieslaw_fengler

Zgadza się nie znasz sie i to bardzo, a prawo pozwala uprawiac seks przed 16 rokiem życia, więc twój argument jest inwalidą! :D

wieslaw_fengler

ty no gosciu xdd musisz rozumiec najpierw tlo zeby oceniac xddddddd

ocenił(a) film na 10
wieslaw_fengler

Ty mi nic k...a nie mów o polskich filmach, bo ja coś o tym wiem.

wieslaw_fengler

Dziwną masz skalę. Oceniasz jako bardzo słaby a dajesz 8? Czyli przeciętnikom dajesz 9, a jak już ci się podoba to pewnie 10?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones