PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8979}

Psychoza IV: Początek

Psycho IV: The Beginning
5,5 1 554
oceny
5,5 10 1 1554
Psychoza IV: Początek
powrót do forum filmu Psychoza IV: Początek

Wydaje mi się, że w części IV pojawia się niezgodność fabularna z poprzednimi częściami. W części II czy III było powiedziane, że motel został zbudowany z inicjatywy kochanka matki natomiast w części IV Norman prowadził motel długo czas zanim matka znalazła sobie kochanka. O co chodzi z tą niezgodnością, czyżby reżyser się pomylił???

ocenił(a) film na 6
darkcez

Też to zauważyłem. Tak naprawdę to już w pierwszej części jest wspomnienie o tym, że to kochanek matki nakłonił ją do wybudowania motelu. Pewnie nie dopatrzenie reżysera, no ale co się dziwić, jeśli film jest robiony na siłę.

ocenił(a) film na 4
kingjames7

Ja zauważyłem jedną maleńką niezgodność ale to raczej nic takiego ;p
W pierwszej części kiedy Marion pyta Normana czy ma jakiekolwiek dobre wspomnienie z matką on odpowiada że dobrze wspomina jedynie grzanki z serem które dla niego robiła, kiedy był chory
Tutaj okazuje się że dobrych wspomnien było jednak troche więcej :)

ocenił(a) film na 4
MikeyS

Moim zdaniem to nie jest 4 część, tylko alternatywna 2 część historii.

Wskazują na to m.in.
- hotel, w części pierwszej zbudowany przez kochanka, w części 4 hotel istnieje przed pojawieniem się kochanka matki,
- wspomnienia,
a teraz kilka jeszcze nie wymienionych szczegółów:
- w części trzeciej mowa jest o tym, że ojca Normana zamordowała siostra jego matki, w części 4, że zabiło go porządlenie przez setki pszczół,
- śmierć matki i jej kochanka - gdyby rzeczywiście Norman, któreś z nich dusił broniąc się, to na szyi ofiar widniałyby ślady, co zauważyłby patolog podczas sekcji,
- w części 3 Norman zostaje zapuszkowany na zawsze (jako niemożliwy do resocjalizacji w tamtym czasie w Stanach prawdopodobnie zostałby osadzony w psychiatryku dożywotnio) - w części 4 znów jest na wolności.

Lady_of_the_Rings

podoba mi się wersja z alternatywną historią - być może Norman sam ją zmyślił? czy był to celowy zamiar czy po prostu błędy reżysera, tego nie dowiemy się nigdy. lecz muszę przyznać, że mimo braku grozy i posępnego klimatu, owa część wciągnęła mnie bardziej niż III z głupią historyjką o zakonnicy i niespełnionym chłoptasiu, oczywiście mimo interesującego wątku Normana :)

ocenił(a) film na 6
Lady_of_the_Rings

Świetnie to ujęłaś. Zasadniczo można uznać, że 3-ka nie miała miejsca. Patrząc jedynie na 4-kę jako alternatywę 2-ki można poskładać fabułę by jako-tako miała ręce i nogi.

ocenił(a) film na 4
darkcez

No i herbatka! W dwójce ma puszkę z zatrutą herbatką, a tutaj po prostu dolewa strychniny.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones