PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=812823}

Ptaki Nocy (i fantastyczna emancypacja pewnej Harley Quinn)

Birds of Prey (And the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)
5,9 64 036
ocen
5,9 10 1 64036
5,3 49
ocen krytyków
Ptaki Nocy (i fantastyczna emancypacja pewnej Harley Quinn)
powrót do forum filmu Ptaki Nocy (i fantastyczna emancypacja pewnej Harley Quinn)

Kto chodzi do kina na filmy o superbohaterach? W jakiś 90% Faceci.
Czy faceci chcą oglądać kobiety bijące facetów? Nie!
Co chcą oglądać faceci? Mężczyzn bijących mężczyzn albo potwory i piekne kobiety jako dodatek.
Czasy się nie zmieniły. To producenci wmawiają nam ze czasy się zmieniły, a potem Boxoffice to weryfikuje. Chyba tylko Wonder Woman okazała się sukcesem komercyjnym.
Reszta feministycznego kina akcji nawet się nie zwróciła.

ocenił(a) film na 9
Bronek_83

Smutne jest to jak bardzo jesteś ograniczony, ale cóż...samce alfa rządzą się swoimi prawami ;)

ocenił(a) film na 4
IceOrangePL

Nie każdy moze się pochwalić tak światłym i otwartym umysłem jak ty. Bede dalej trwać w swej głupocie i ograniczeniu, a kobiece kino akcji niech dalej przynosi straty. Pzdr

IceOrangePL

Jest i pierwszy soy-boy :-)

ocenił(a) film na 7
Bronek_83

Ja znam wiele koleżanek, które w walentynki idą na marvela i DC. Od kiedy kino superbohaterskie to męskie kino? :P Mi się Ptaki Nocy podobały. I cieszę się, że kolejny raz antagonista to nie jest durny potwór, który chce zniszczyć świat ale złol z krwi i kości. To też duży plus tego filmu bo DC z tym miało zawsze problem....

ocenił(a) film na 4
matlas

Yyyyyy od zawsze kino superbohaterskie to męskie kino. Doceniam kobiety które na takie kino chodzą z własnej nieprzymuszonej woli bo to świadczy ze maja fantazje i lubią coś więcej niż komedie romantyczne ale statystycznie to margines nadal. Dlaczego Hobbs i Shaw zarobili 750 baniek (Baaaardzo wybitne i intelektualne kino ;) ) a Terminator, Aniolki Charliego i Birds of Prey sie nie zwróciły nawet? Dlaczego Batwoman to jeden z najgorzej ocenianych seriali? Własnie dlatego ze mało kto to chce oglądać. Nie bronie nikomu oglądać tego co lubi i dawać ocen jakie chce, ale stwierdzam fakt ze większość widzów idących na akcyjniaka woli oglądać 2 metrowa gore mięsa w postaci The Rocka niż 40kg laskę symbol wyzwolenia, która o dziwo oprócz kusej spódniczki albo spodenek odsłaniających pól tyłka uosabia wszystkie męskie cechy (wiec po do bohater kobieta?). Przeklina, bije zanim się odezwie, pije na umór i rucha po 5min rozmowy przypadkowego kolesia którego traktuje jak mięso. Co w tym atrakcyjnego? Dla GIRLPOWERowcow pewnie super a dla 90% odbiorców to jest głupsze niż Vin Diesel ścigający się z łodzią podwodna...
Potwierdzeniem tego są wyniki Boxofficow. WW i CM się wybiły, ale dlatego ze to było po prostu dobre kino z laska w roli głównej a nie dlatego protagonista była kobieta.

ocenił(a) film na 7
Bronek_83

A może dlatego, że to słabe filmy? Mi ptaki nocy się podobały a te co wymieniłeś nawet nie zamierzam oglądać w TV. I zbierają dobre opinie, a ile zarobią to już inna sprawa. Większość filmów z top box to straszne kaszaloty dla mas i oni nabijają liczniki na $.
A kapitan Marvel mało zarobiła? Albo Wonder Women? To są dobre filmy bohaterskie z kobietami. I na pewno nie jestem jedyny, który czeka na 1984 głównie ze względu na to jak wygląda i jaką gra bohaterkę Gala.
The Rock nie potrafi grać.... I osobiście sam nie pójdę na żaden z nim filmem, bo to może oznaczać kaszanę. Naprawdę faceci chcą go oglądać zamiast pięknej Gali?
Ja dalej nie widzę przyczyny: kobieta bohater - klapa finansowa. Sam to potwierdziłeś tymi 2 filmami. A ptaki nocy też cierpią przez słabiaki DC jak Aquaman, Liga Samobójców itd. Zrobili sobie złą markę i jeden taki Joker tego nie zmieni. Ja dalej się będę upierał, że jak na bohaterskie kino to Ptaki Nocy dają radę i jest w końcu ciekawy antagonista.
I w weekend była premiera więc film spokojnie sobie zarobi na plus bo poza nim nie ma za bardzo nic ciekawego do obejrzenia na luty. Poczekajmy zobaczymy.
I pewnie każdy ma prawo do swojej oceny. Ja np bardzo słabo oceniam podobny film ale od marvela: Deadpool. Dla mnie to była straszna kaszana....

Bronek_83

feministyczne kino bohaterskie = ZAJEBISTA ZABAWA DLA WSZYSTKICH DZIEWCZYN

guga_buzka

I trzeźwo myślących chłopców :)

ocenił(a) film na 8
guga_buzka

Dla chłopaków również. Albo przynajmniej dla mnie

ocenił(a) film na 8
Bronek_83

EKHEM CAPTAIN MARVEL EKHEM

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones