PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=812823}

Ptaki Nocy (i fantastyczna emancypacja pewnej Harley Quinn)

Birds of Prey (And the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)
5,9 64 038
ocen
5,9 10 1 64038
5,3 49
ocen krytyków
Ptaki Nocy (i fantastyczna emancypacja pewnej Harley Quinn)
powrót do forum filmu Ptaki Nocy (i fantastyczna emancypacja pewnej Harley Quinn)

Tak wygląda świat oczami feministek. Żeby chociaż było to wszystko choć odrobinę zabawne, a nie żałośnie nudne i całkowicie wyprane z jakiegokolwiek prawdopodobieństwa. Przyzwyczailiśmy się już do filmideł, w których anorektyczne laski typu Brangelina, Zoe Saldana, czy Charlize Theron rozbijają w pył umięśnionych zakapiorów, tutaj przynajmniej laska nie jest anorektyczna, za to mamy sceny jak wpada na komisariat z pukawką na confetti i robi lepszy rozpiździaj niż terminator. W sumie nudne i żałosne widowisko dla niedopchniętych feministek. Dla tfu!rczyń tego kiczowatego badziewia mam apel na czasie: zostańcie w domu. Najlepiej w kuchni przy garach. Reżyserkę zostawcie facetom. Po zrobieniu mężowi obiadku i zmyciu garów, obejrzyjcie sobie "Jokera", żeby zobaczyć jak się kręci filmy.

eltoro10000

Błąd, wiem - te panie zapewne nie mają mężów, tylko żony...

ocenił(a) film na 10
eltoro10000

Jokera, który był najbardziej przehypowanym filmem zeszłego roku i w którym to właśnie reżyseria była najsłabszym elementem xD

Laki_Lou

Przeco? Może bym popolemizował, jakbyś użyła języka polskiego. Co do reżyserii Jokera, może nie była najmocniejszym ogniwem w tym filmie, bo konkurencja była mocna - aktorstwo, scenariusz, zdjęcia, kostiumy... niemniej Todd Phillips nominację dostał całkiem zasłużenie.

ocenił(a) film na 10
eltoro10000

Jeśli nie rozumiesz co to słowo znaczy to niestety nic na to nie poradzę. Nominacja dla Phillipsa to jedno wielkie nieporozumienie było. Nie powinien w ogóle jej dostać. Na każdym kroku starał się pokazać jaki to ambitny film jest, ale mu nie wyszło. No i Phoenix dużo scen od siebie dodał.

Laki_Lou

Nie uznaję gimbusiarskiej nowomowy, ani głupawych anglicyzmów. Nie będę się fokusował na targecie, skoro można wszystko wyrazić w języku ojczystym, bez snobowania.
Ja z kolei nic nie poradzę, że ci się Joker nie podobał, ani jego reżyser. Uważasz, że znasz się lepiej na filmie, niż 6 tysięcy członków Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej i oczywiście wolno ci, tyle, że wygłaszając takie, użyjmy eufemizmu - kontrowersyjne opinie, trochę lepiej i skromniej byłoby wtrącić na początku: "moim zdaniem". Wtedy wszystko byłoby w porządku i nikt nie musiałby przekonywać ucznia Gałkiewicza, że Słowacki wielkim poetą jest i kochamy Słowackiego. Bo Gałkiewiczowi oczywiście też wolno mieć własne zdanie...;-)

ocenił(a) film na 10
eltoro10000

Wcale nie uważam, że znam się lepiej. Zresztą w kwestii całej tej akademii to bym się tak nie sugerował jej wyborami szczególnie wiedząc czym jej członkowie się kierują podczas nich. Już lepsze są gildie. Nie napisałem na początku "moim zdaniem" gdyż założyłem, że raczej oczywiste jest, że wyrażam swoje osobiste zdanie na temat filmu. Tutaj nikt nie musi do niczego przekonywać, bo w kwestii Phillipsa to on nie jest wielki ;)

Laki_Lou

Phillips nie, to Słowacki jest wielki...;-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones