PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=341463}

Ptasia grypa w Ameryce

Fatal Contact: Bird Flu in America
5,0 398
ocen
5,0 10 1 398
Ptasia grypa w Ameryce
powrót do forum filmu Ptasia grypa w Ameryce

Dobry film, warty obejrzenia, ukazuje jak może wyglądać "dżuma" XXI wieku, więc chociażby
dlatego polecam. Film do refleksji. Ukazuje że pomimo dzisiejszej techniki tak naprawdę
nie dużo możemy zrobić w walce z naturą. W filmie jest równięż pokazna ludzka natura,
najpierw strach przed epidemią (tworzenie gett), chciwość człowieka (chociażby problem
przekazania patentu na szczepionkę przez Francuzów) i pogodzenie się z losem. Fabuła
filmu ukazana oczami rodziny z getta, kobiety naukowca, burmistrza z jednego miast oraz
małżenstwa wojaka z pielęgniareczką. tutaj zaczynają się minusy, jak wspomniano
wcześniej w komentarzach fabuła czasem nudna ale ogólnie wg mnie może być. Co do
zakończenia w innych komentarzach piszą negatywnie, ja mam odczucie takie sobie jak to
lubi, więc kwesti gustu, ale tzeba przyznać żę 5 m inut przed zakończeniem filmu myślałem
że będzie trwał jeszcze z godzinę, więc też trochę uprościli je.

daje filmowi 7/10 (dobry), z powodu tego że filom daję jednak trochę do myślenia,
przypomina że "dżuma XXI" wieku jest bardzo realna, ale nie daje wskazówek jak tego
uniknąć, kolejny plus filmu ukazuję stopniowość epidemi i zachowań ludzkich. Ogólnie
polecam. PZdr

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones