PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=184532}

Pułapka

Hard Candy
7,0 44 347
ocen
7,0 10 1 44347
6,3 9
ocen krytyków
Pułapka
powrót do forum filmu Pułapka

[SPOJLER]
Uprzedzam nie jestem jakimś krytykiem filmowym więc proszę nie wtrącać swoich chamskich i ograniczonych wypowiedzi. Wręcz zapraszam do dyskusji.
Film bardzo dobry. Gra aktorska bez zarzutów. Film psychologiczny ok rozumiem, ale mimo wszystko koniec to masakra.
14 letnia gówniara, która zmanipulowała gostka do zabicia siebie jest mocną rzeczą.
Wszystko było spoko, ale do momentu powieszenia się fotografa.
Myślę, że gdyby trafił do paki wtedy jeszcze bardziej miałby prze***bane, już tam pomijam fakt bycia męską dziwką, ale świadomość ludzi, którzy go znali o tym że jest pedofilem myślę, że bardziej by go to wyniszczyło psychicznie bo to co ona z nim robiła było okropne, ale to chyba tylko pestka dla pie*rdla.
Dla mnie większą satysfakcją byłoby ujawnienie jego grzeszków, żeby wyszły na światło dzienne, a nie zmuszenie(przekonanie?) kogoś do zabicia siebie mimo tego jakiego bagna narobił. Nie chciałabym za bardzo patrzeć na samobójstwo z perspektywy osoby wierzącej, mogłabym dodać tu jakieś trzy grosze, ale to chyba jeszcze bardziej by zamieszało(chociaż?)
Poza tym sumienie tej dziewczynki będzie się odzywało MIMO WSZYSTKO.
Zadziwił mnie jej spryt i to na jakim poziomie myślała jak na nastolatkę.
Cóż jeszcze mam mętlik w głowie, może ktoś ma ochotę się wtrącić i wyjaśnić parę spraw, albo przedstawić swoją własną opinię na ten temat?

ocenił(a) film na 8
fayfiore

Po pierwsze czy ona na pewno ma czternaście lat, czy możemy polegać na informacjach , które podała fotografowi? Twoje rozmyślania o tym co by mu się działo w więzieniu są przesadzone. Wydaje mi się, że policjant już nie może sobie pozwolić na pobicie tak sławnej persony, zwłaszcza że wszystko ogląda oko wielkiego brata. Przed więźniami sława też go broni, bo strażnicy musieliby zadbać o odpowiednie warunki dla takiej osoby, w wyniku wielu protestów i skarg. Chociaż nie wiem czy ochrona byłaby konieczna, Jeff nie jest tym najgorszym typem podofila atakującego dzieci, to są nastolatki, na które mówi się jailbait. Poza tym tak jak Hayley powiedziała, czy Polański nie dostał właśnie Oskara? Czy są wystarczające dowody by go skazać? Czy można zawierzyć dobro niedoszłych ofiar sądownictwu? Jeff dłużej posiedziałby w pace gdyby ukradł pieniądze.

Muszę przyznać ,że bardzo mnie śmieszy Twoje powołanie na wiarę, bo jasno stwierdzasz, że nie mógłbyś/mogłabyś patrzeć na samobójstwo ale z przyjemnością, z poczuciem sprawiedliwości skazałabyś/skazałbyś go na długie tortury fizyczne i psychiczne. Dodatkowo problem nie jest tak prosty jakim Ty go przedstawiasz: Jeff nie tyko wykorzystywał te dziewczyny, jedna z nich zabił lub patrzył jak ktoś ją zabija. Pozwalając mu żyć, ona byłaby odpowiedzialna za śmierć niedoszłych ofiar Jeffa.
Hayley przekonała go do zrobienia tego do czego sam powinien dojść gdy po raz pierwszy zaspokoił swoje pragnienia, ona stworzyła takie sytuację, że on wstydził i żałował tego co zrobił. Co do wyrzutów sumienia to nie możemy mieć pewności, ja przynajmniej odniosłam wrażenie, ze ona kiedyś już to robiła. To jest ryzyko, które ona ponosi dla dobra tych, które mogły zginąć. Poświęca się dla nich.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones