PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1039}
8,3 674 204
oceny
8,3 10 1 674204
9,2 56
ocen krytyków
Pulp Fiction
powrót do forum filmu Pulp Fiction

Temat poruszony kiedyś na łamach Cinemy... Co jest w walize? Co o niej wiemy? Kod ustawiony na 666, po otwarciu zawartość się świeci... Pumkin pyta się Julesa "Czy to to co myślę? To piękne..."

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 10
fc_barcelona

Za proste by było jakby to miały być sztabki złota. Ja jestem za twierdzeniem iż w walizce znajduje się nic innego jak... dusza pana Wallace :)

loser_2

hehe... złoto byłoby za proste. Gdyby to było złoto koleś nie pytałby się "czy to jest to o czym myślę? to... piękne..." poza tym złoto się nie świeci! Co to możę być???:D Ja sam nie mam teorii... ale myślę że ma to związek z czymś nadprzyrodzonym i diabelskim

ocenił(a) film na 10
thomashesky

He, he! Tarantino daje tutaj coś o czym my sami musimy się zastanowić... Jackson pyta się Travolty: "Cieszymy się?", on odpowiada mu "Tak, tak, cieszymy się". :) Co mogło tam być? Na to pytanie odpowie każdy inaczej. I o to tu chodzi. :D

Palpatine

dokladnie, na to pytanie kazdy musi odpowiedziec sobie sam... to jest wlasnie interreakcja Quentina z widzem

zwol

http://www.filmweb.pl/WALIZKA,temat,Topic,id=270726 [www.filmweb.pl/WALIZKA, ...]


tu jest wiele interpretacji..

ocenił(a) film na 10
Justyna_0288

W walizce było to co widz chciałby ,żeby było:)

użytkownik usunięty
jacek_87

W walizce były taśmy podsłuchowe.

ocenił(a) film na 10
thomashesky

Dokładnie tak…

Jednak najbardziej przemawia właśnie to, że znajduje się w niej dusza Marcellusa, a co o tym świadczy?

- Kod do walizki to trzy szóstki
- Mówi się, że aby posiąść czyjąś duszę trzeba zrobić nacięcie na karku ofiary. W scenie rozmowy, z Butchem, widać plaster na karku Marcellusa
- Ponoć ludzka dusza jest tak piękna, że nie da się jej opisać. Dlatego wszystkim, którzy ja zobaczyli z zachwytu odebrało mowę

Druga możliwość jest taka, że znajdowały się tam diamenty z „Reservoir Dogs”. Mr. Blond ma takie samo nazwisko ja Vincent z PF. Spytany o pokrewieństwo tych dwóch bohaterów Tarantino nie potwierdził, ale również nie zaprzeczył…

ocenił(a) film na 9
blacksmith_4

bzdura. jaka dusza?! film jest osadzony w twardej rzeczywistości. Nie jest o kosmitach czy rzeczach nadprzyrodzonych.
Takie plastry nosi wiele osób w róznych miejscach ciała. Zresztą teoria o duszy w walizce jest z góry idiotyczna. Dlaczego Bret, Marvin i Roger mieliby pożyczać od Walleca dusze?
Pozatym w całej historii literatury i kina żółte światło odbija tylko i wyłącznie złoto i tylko nim taki ciemny typ jak Vega mógły się zachwycać.
I przestańcie dorabiać teorie i tworzyć aternatywne wątki.

ocenił(a) film na 10
Aldon

Aldon to nie my dorabiamy teorie. One już wcześniej zostały stworzone przez wielu maniaków tego filmu. A co do złota to myślę, że nie masz racji. To byłoby zbyt banalne. A Tarantino banalny nie jest. Gdyby chodziło tylko o złoto to przecież by je pokazał i nie robił z tego takiej tajemnicy. Jednak na tym właśnie polega cała zabawa Pana T z widzem, każdy na pytanie musi odpowiedzieć sobie sam. Dla jednych to będzie złoto, dla innych, co innego…

ocenił(a) film na 10
blacksmith_4

GDYBY ODPOWIEDZIAL NA PYTANIE, ZROBIŁBY NAJGŁUPSZĄ RZECZ. NIGDY NIKOMU NIE
POWIE CO TO BYŁO.

thomashesky

myśle że dusza marcellusa to niepodobne do quentina. on robi filmy nie o rzeczach nadprzyrodzonych. vincent i jules mieli przynieś towar a w tym filmie kazdego by ucieszył widok walizki z towarem. to ze sie swieci do dla dodania efektu ze to cos ekstra co sie wszystkim podoba,a ze kod to 666 to raczej podobne do ludzi pokroju marcellusa.

thomashesky

aha i to na pewno nie były sztabki złota, to nie miało by sensu. zamiast pisac jakies bzdurne teorie na temat sztabek nauczyłbyś się kultury! to dyskusja, a nie konkurs na używanie przekleństw. rusz głową zamiast pisać takie wyrazy!

ocenił(a) film na 10
Mia_Wallace_2

Tu właśnie o to chodzi ,że nigdy się nie dowiemy co to było:P Plaster na szyj Wallance to można niby uznać za przypadek, ale Tarantino po coś kazał ,żeby w tej scenie był...Dusza to najbardziej prawdopodobna rzecz. Film jest osadzony w realiach, ale trzeba pamiętać ,że na tym świecie są rzeczy które...ble, ble...

ocenił(a) film na 10
thomashesky

To nie jest złoto! I nie jest dusza. Bo po cholere Marcellus miałby dawać czy zaporzyczać swoją duszę jakmiś gnojkom. Raczej obstawiam diamenty z RD.

ocenił(a) film na 10
thomashesky

To nie jest złoto! I nie jest dusza. Bo po cholere Marcellus miałby dawać czy zaporzyczać swoją duszę jakmiś gnojkom. Raczej obstawiam diamenty z RD.

ocenił(a) film na 9
thomashesky

Diamenty raczej nie świeciły by się na złoto... Jules się pytał Vicka: Cieszymy się? A ten mówi że tak. Czyli nie tylko Marcellusa jej zawartość dotyczyła(chyba:P) ja myślę, że tam były przyszłe nagrody dla tego filmu, i się cieszyli z nich :D. A co do tej duszy... Quentin raczej nie kręci filmów w klimatach 'mistycznych', ale te nacięcie na karku faktycznie jest intrygujące:].No i jak wiadomo, w filmie miała miejsca 'boska interwencja' :D. Może faktycznie chciał żeby widzowie oczytani pomyśleli że jest tam dusza, żeby dać im pstryczka w nos, i zmusić do zadania pytania: a po chuja mu dusza w walizce?? :] I właśnie za takie motywy kocham ten film..

ocenił(a) film na 10
Vladimir_Smirnoff

Temat stary, pamiętam dawno temu też to roztrygałem i racje miał oczywiście Quentin mówięc że tam jest to co każdy chce żeby było. Oczywiście najbardziej znana jest teoria z duszą Wallesa, choć jest wiele innych np Święty Graal :) Pamiętam że aktor Ving Rhames który gra Marselusa ma na karku bliznę i ponoć Quentin kazał zakleić ją plastrem żeby nie zwracała uwagi, ale plaster chyba bardziej zwraca uwage :)
"Dlaczego Bret, Marvin i Roger mieliby pożyczać od Walleca dusze?"
O tym też kiedyś było że to byli wysłanicy Szatana czy jakoś tak, a za tym przemawia też to że jak giną ci wysłannicy Szatana to ponoć robi się pomarańczowo i tak właśnie było w filmie(za pierwszym razem), nie pamiętam dokładnie to było dawno a teraz jakoś nie moge nic o tym znaleźć.

thomashesky

pałczen

ocenił(a) film na 10
thomashesky

Całą teorię z Duszę zapodał fanom właśnie Tarantino w jednym z wywiadów. Więc wydaje się to bardzo prawdopodobne a zarazem podobne do Tarantino. Tylko pytanie co tak cenna rzecz robiła u 4 kolesi którzy mogli by się nadawać góra do sprzedaży trawki na dworcu.

szczepan600

Myśle, że to na pewno nie jest rzecz materialna. Ta światłość, która promieniowała z walizki, to za pewne coś, co ludzie bardziej potrzebują niż pieniędzy, czyli np.: miłość, spokój, zdrowie, wiedza, itd. To może być cokolwiek, co nam jest potrzebne i dało by nam ukojenie. W walizce zazwyczaj przechowujemy coś, co jest dla nas drogie i bliskie, co posiadamy. Dla każdego z nas to może być coś innego (nawet złoto)... No sama nie wiem, ale jak dla mnie, to miało znaczenie symboliczne - tego właśnie wymiaru (moim zdaniem oczywiście).

ocenił(a) film na 10
Stella182

Właśnie o to chodziło, nikt, nawet sam tarantino nie wie, cóż tam mogło być, bo chodzi o unikalność. Każdy musi zadać sobie pytanie, co jest dla niego najważniejsze, co by w niej umieścił, a zadając sobie to pytanie sami poddajemy siebie analizie psychologicznej... nie am jednoznacznej odpowiedzi na pytanie w nagłówku.

ocenił(a) film na 10
Arkadiuszp

Przecież tam był oskar dla Tarantino :D

ocenił(a) film na 8
thomashesky

nawet w ciekawostkach na temat tego filmu jest to zawarte. tarantino na pytanie "co miesci się w walizce" odpowiedział, ze jest tam coś, co każdy (z osobna)człowiek chciałby, żeby było. tak że każdy z was ma rację)))
pozdrawiam

ocenił(a) film na 10
thomashesky

Tam na bank miał być oskar, którego każdy w filmie chciałby wygrać. Dlatego złota poświata i kod 666.

ocenił(a) film na 10
thomashesky

to była żaróweczka i bateryjka :))

ocenił(a) film na 10
thomashesky

W walizce były diamenty z wściekłych psów z którymi mr. Pink uciekł pod koniec filmu

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones