PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=98529}

Punisher

The Punisher
6,6 55 738
ocen
6,6 10 1 55738
5,2 9
ocen krytyków
Punisher
powrót do forum filmu Punisher

Rozczarowałem się strasznie a oto moje zarzuty:

1. Nudny, oklepany scenariusz
- Zemsta ok, ale co dalej? Nieskomplikowane zabijanie to trochę za mało.

2. Kiepska praca kamery, nieciekawe zdjęcia
- miałem momentami wrażenie, że kamerzysta ustawił kamerę na statywie i to wszystko. Kamera stoi a ludzie przed nią przechodzą. Stara, wręcz archaiczna szkoła kręcenia godna chyba obecnie tylko filmów obyczajowo-romantycznych.

3. Bzdury [SPOILER]:
- po masowym mordzie na początku Policja nie zabezpiecza w żaden sposób domu, co więcej pozostawia na miejscu zbrodni cały arsenał ojca Franka
- kolejni przeciwnicy ustawiający się niemal w kolejce pod drzwiami Franka.
- scena pod koniec w której Punisher robi rozwałkę. Jeden z bandziorów podchodzi do Franka i zamiast w łeb ładuje mu serię w brzuch a przecież kamizelkę było widać na kilometr (kurde, a mógł jeszcze zapytać, przepraszam, czy mogę Pana postrzelić?) ;)
- takich absurdów było więcej [SPOILER OFF]

Ogólnie to produkcja okrutnie słaba i na myśl przywodzi mi filmy klasy "B".
To już pierwsze Batmany i Supermany były lepsze, a przecież ten "Punisher" jest z roku 2004.

Spośród produkcji o superbohaterach (nakręconych po roku 2000) stawiam ten film obok tak samo nieudanych "Ghost Ridera" oraz "Max Payna".

Ps. Thomas Jane przypomina mi młodego Christophera Lamberta ;)

ocenił(a) film na 3
_MAX_

Pełna zgoda z przedmówcą. Ot nieinwazyjny filmik do polsatowskiego prime-time'u, żeby nie było, że ciągle Seagal.

użytkownik usunięty
adamcpdst

Przesadzili z tym wymordowaniem całej rodziny. Mogli chociaż ojca zostawić przy życiu. W dodatku nienawidzę, przedstawiania wizerunku "szczęśliwej rodziny", która obowiązkowo jest na początku co drugiego amerykańskiego filmu na jakikolwiek temat. A przy temacie "zemsta" - to już obowiązkowo.

ocenił(a) film na 4
_MAX_

Mnie też zbyt raziły te absurdy - dodałbym jeszcze, że nie dość, iż żądni zemsty bandyci doskonale wiedzą, gdzie on mieszka, to jeden zbir śpiewa mu piosenkę zostawiając go na jakiś czas w spokoju, a kolejny, tzw. Rusek, choć mógł mu na każdym etapie walki zmiażdżyć kark, bawi się z nim, aż sam ginie. Jedynie za motyw kary, który lubię, dam 4.

ocenił(a) film na 4
Max66

Edit:
O psychopatycznym sadyście Glassie, który wyciąga szczypcami kolczyki i pozostawia gościa żywego twierdząc, że na pewno nic nie wie, choć ten twierdził, że nie powie (a tego grubego nawet nie tknął) to już szkoda wspominać.

ocenił(a) film na 4
_MAX_

Ogólnie się zgadzam. Ten film jest kolejnym dowodem, że produkcja amerykańska nijak się ma do marvelowskich komiksów (postaci).
Dałam mu 3 za scenę z ruskim, przynajmniej była zabawna i 1 za motyw kary.
A jeśli chodzi o tę końcową scenę kiedy typek ładuje Punisherowi dwie kule w klatę to mam wrażenie, że żadna kamizelka świata nie przetrwa takiego kalibru:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones