PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=98529}

Punisher

The Punisher
6,6 55 738
ocen
6,6 10 1 55738
5,2 9
ocen krytyków
Punisher
powrót do forum filmu Punisher

Film mnie bardzo miło rozczarował! Wydawało mi sie że nowy Punisher będzie kolejnym słabym filmem Marvela (bo jedynie co im fajnie wyszło to dwa pierwsze filmy - X-Men i Spider-Man). Jednak w kinie od pierwszych chwil czułem że jest bosko ;) Bardzo klimatyczny - komiksowy wstęp a potem tylko lepiej.

Najlepsze jest to że The Punisher nawiązuje klimatem i sposobem realizacji do starych filmów sensacyjnych (czyli tych z lat 90-tych ;)). Dużo efektów pirotechnicznych i kaskaderskich a prawie zero komputerowych!! Czyż tego nie potrzeba nam w filmach? Ostatnio efekty przerosły nad fabułą i z filmów wychodzi shit!

Jonathan Hensleigh jednak jeszcze nie został skażony przez Hollywood i zrobił film po swojemu! Kiedy wystrzeliwują w nim z broni - widać że to poważna zabawka a nie pukawka/atrapa ze sztucznie dogranym lotem kuli:P Sceny pościgowe wyglądają cudnie! Auta są prawdziwe a nie tak jak w np. Matrix: Reloaded ;/ Fabuła też niczego sobie. To już kolejny raz debiutant sprawdza sie na krześle reżysera, bo Świt Żywych Trupów też jest świetny (moim zdaniem) i też wykonany przez debiutanta :D.

No i jeszcz obsada. W roli Punishera świetnie sprawdza się Thomas Jane - przyznam że nie znam go z żadnych filmów ale teraz na niego zwróce uwage! A John Travolta? No cóż - trzyma sie jakoś i zagrał fajnie ;)

Czy warto obejrzeć? Jasne! Film zaskakuje! Świetny pościg, sposób zabicia Travolty (miodzio) no i już legendarna walka z "Ruskim" o której wszyscy piszą ;) Film jest warty grzechu - Marvel nareszcie wydał dobry film! POLEAM.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones