PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=98529}

Punisher

The Punisher
6,6 55 738
ocen
6,6 10 1 55738
5,2 9
ocen krytyków
Punisher
powrót do forum filmu Punisher

Wielka szkoda że nie trzymali się lepiej fabuły komiksowej, 3/4 filmu było niezgodne z treścią komiku...poprzednia ekranizacja z Lundgrenem była lepsza.

ocenił(a) film na 4
Metalheart

Właśnie nie byłam pewna czy w porzedniej wersji nie grał przypadkiem Dolph Lundgren....dzięki za przypomnienie i rzeczywiście starsza wersja lepsza ;)

mon_star

My pleasure:)

Metalheart

No i co z tego, że film odbiega troszkę od komiksu i fabuła idzie trochę inaczej niż w pierwowzorze z Dolphem Lundgrenem. Kurcze wszyscy zarzucają i wieszają psy na tym filmie, że był mało widowiskowy i że było mało strzelaniny oraz Jane w tej roli był lalusiowaty. Ja się nie zgadzam, bo moim zdaniem dobór aktora do tej roli był bardzo dobry, a sam film jest naprawdę dobry, mocny oraz sama zemsta ( kara) Castle'a przedstawiona w odpowiedni sposób. Możemy dyskutować o gustach. Wiadomo, że Punisher z Lundgrenem był świetny, ale pasował idealnie w lata 80-te, natomiast ta wrsja z Thomasem Jane jest inna, ale nie gorsza. Szkoda, że w kontynuacji nie zagrał Jane, bo jestem zdania, że wypadłby nieźle.

maciex26

Do aktora to nic nie mam, ale z tymi strzelaninami i rozpierduchą...prawie każdy komiks Punishera był tym przepełniony, to jest sól tego komiksu:)

ocenił(a) film na 5
Metalheart

Wersja z 1989 o niebo lepsza, tutaj czasami czułem się jakbym oglądał komedie... a nie powinno tak być. Odradzam oglądania i zachęcam do sprawdzenia wersji z 89.

Metalheart

Zgadzam się . Starsza wersja miała świetny klimat. Ten film sprawiał wrażenie jakby był kierowany do młodszych widzów niż ten z Lundgrenem.

bragamonte

Widzę że na szczęście jeszcze jest trochę osób znających się na rzeczy^^

ocenił(a) film na 3
Metalheart

Jako maniakalny fan komiksów Punishera - (mam do dziś prawie wszystkie) byłem zdruzgotany "ekranizacją". Ta "ekranizacja nie ma kompletnie NIC wspólnego z komiksem poza "logo" na koszulce mściciela. Przypominam rodzinę Franka Castle rozwaliła mafia w Central Parku jako świadków przestępstwa. Frank Castle nie był policjantem! Co zaś do samej reszty treści merytorycznej filmu to jest on lepszy lub gorszy zależnie od gustu. Nie miałbym nic przeciwko gdyby film nazywał się np: "Facet ze spluwą" ale dlaczego nazwali go "Punisher" skoro ma on komiksowym "Punisherem" tyle wspólnego co polski 07 zgłoś się z angielskim agentem 007 J.B. No i stara wersja lepsza i bardziej klimatzczna....

ocenił(a) film na 7
Sadam_filmweb

Ja również jestem fanem Punishera(komiksowego). Rzeczywiście komiks i ten film to dwa różne światy. No wersja z 1989 jest dobra ale pasuje do tamtych czasów, realiów, sposobu kręcenia filmów. Dobrze że filmowcy podejmują próby zrealizowania Punishera,może powstanie wreszcie ciekawy film. A co do wersji z 2004 to ten film zły nie jest. Pokazał bardziej emocjonalną stronę tej historii. Skupił się na psychice człowieka który stał się Punisherem. No i Travolta zagrał czarny charakter bardzo dobrze.

Sadam_filmweb

Tak się składa że film ma sporo wspólnego z komiksem,autorstwa Gartha Ennisa,kto czytał ten wie o czym mówię.A scena torturowania za pomocą loda jest żywcem zerżnięta z Punisher War Zone,wydawanego swego czasu przez tm semic.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones