PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8995}

Purpurowa róża z Kairu

The Purple Rose of Cairo
7,2 13 085
ocen
7,2 10 1 13085
7,2 13
ocen krytyków
Purpurowa róża z Kairu
powrót do forum filmu Purpurowa róża z Kairu

Anioł Zagłady

ocenił(a) film na 8

Cześć,
Czy nie odnieśliście wrażenia, że sceny uwięzionych w ekranie i oczekujących na Toma, bohaterów do złudzenia przypominają film Anioł Zagłady Bunuela?? Zwłaszcza, że Allen wspomina go po raz kolejny w "O północy w Paryżu", który wydaje mi się nawiązaniem do "Purpurowej..."... jak myślicie, mam rację czy też zwyczajnie 'nad-interpretuję' ten film ? =D

DollyDagger

Nie oglądałam "Anioła...", ale nie widzę nawiązań do "Purpurowej..." w "O północy..." - jedyne połączenie to życie marzeniami, za mało by mówić o "nawiązaniu". Wiele filmów Allena ma stałe elementy - np neurotyk, postać niespełnionego pisarza, wizyty u psychoanalityka itd. - po prostu Allen ma swoje ulubione tematy, nie jest to żadną "kontynuacją":)

DollyDagger

Dodam jeszcze, że do "Purpurowej..." nawiązuje polski film "Ucieczka z kina Wolność" :)

użytkownik usunięty
aariciaa

to prawda, zerżnęli ten motyw :) ale film się im udał.

DollyDagger

Jestem świeżo po obejrzeniu "Anioła..." muszę wrócić do "Purpurowej róży..." koniecznie i porównać, bo minęło już trochę czasu odkąd ja widziałam. :)

DollyDagger

o tym samym pomyslałam ogladajac purpurowa róże... tez mi ssie wydaje ze to było nawiazanie do Bunuela :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones