PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10012589}

Purpurowe serca

Purple Hearts
6,7 24 599
ocen
6,7 10 1 24599
Purpurowe serca
powrót do forum filmu Purpurowe serca

Jestem farmaceutą i ciekawi mnie standard leczenia cukrzycy w stanach. W filmie pokazano jak bohaterka używa insuliny w ampułce i wstrzykuje ją sobie strzykawką tzw insulinówką. Osobiście nie spotkałem się z taką praktyką od jakichś 15 lat, chorzy w Polsce używają ins. we wstrzykiwaczach ewentualnie w pompach insulinowych - co jest rzadkością. Zastanawia mnie na ile używanie insuliny we fiolkach jest powszechne w stanach, a na ile jest to zabieg scenarzysty pokazujący jak "bezduszny system opieki medycznej" wymusza używanie przestarzałej technologii na nieubezpieczonych pacjentach.

Dodam, że jako farmaceuta często spotykam się z Polakami mieszkającymi "na zachodzie" i używającymi właśnie insuliny we fiolkach. Wiem, że jest to mało interesujący temat i trochę oderwany od tego o czym normalnie rozmawia się na forum filmwebu, ale może ktoś się wypowie w tej materii.

Z góry dziękuję, albo jak to mówią w Anglii "Thanks from the moutain"

ocenił(a) film na 5
WszystkieNickiSaZajete

Jeszcze jedna uwaga, która przyszła mi przed chwilą do głowy. Może scenarzysta uznał, że użycie insuliny z fiolki będzie bardziej stereotypowe i widz nie będzie musiał się zastanawiać "co ona tam wstrzykuje?" Ciekawi mnie też sama cena, bo podczas wizyty w aptece padła cena ok 500 baksów za insulinę długo i krótko działającą - jeżeli dobrze pamiętam.

ocenił(a) film na 7
WszystkieNickiSaZajete

Nie wiem na ile powszechne i jak z ceną, ale fiolki i tak wysoka cena została pokazana też w serialu Rezydenci, który też jest w miarę aktualna więc może to być realne. Służba zdrowia w stanach znacznie się różni od naszej

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones