PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=92971}

Pustka

La noia
6,7 39
ocen
6,7 10 1 39
Pustka
powrót do forum filmu Pustka

... znalazłem i pozyskałem tenże film. Zabrałem się nawet za tłumaczenie napisów oraz drobną recenzję w odniesieniu do treści książki. Niestety brak czasu nie pozwala mi na razie ukończyć tych czynności, natomiast tu jest "chwilę miejsca" na krótką zajawkę... Otóż adaptacja jest bardzo wierna i poza zakończeniem, (które zostało dodane, aby uchwycić przemianę głównego bohatera) narracja w filmie toczy się w zasadzie identycznie jak w książce.
No ale... podczas lektury trafiamy na obszerne fragmenty przemyśleń Dino, które w niemal analityczny, ale prosty sposób odkrywają przed nami całe pokłady głębszych sensów i niemal filozoficznych konotacji, jakie Moravia zawarł w swym dziele. Tą warstwę w filmie ciężko odkryć - być może jest to nawet niemożliwe w niektórych fragmentach. Mi również ciężko oszacować tą trudność, bowiem najpierw było słowo ;) a wiadomo, że po lekturze już się nieco inaczej patrzy na film. Niemniej jednak film warty obejrzenia i jak najbardziej godny refleksji.

parura

gdzie można dostać/obejrzeć ten film? szukam go od dłuższego czasu

ocenił(a) film na 7
little_bittersweet

linx na prv ;)

parura

próbowałam napisać do ciebie wiadomość prywatną, ale dlatego, że zwykle nie korzystam z filmwebu nie dało się. czy udało ci się zrobić tłumaczenie napisów? bardzo proszę o informacje i kontakt, poszukuję napisów i filmu na zajęcia na uczelnie. kontakt z tobą mógłby bardzo mi pomóc. pozdrawiam!

ocenił(a) film na 7
owocesadu

Przeslalem wiadomosc na prv. Contact znajdziesz na blogu. Jak na zajecia, to czuje sie zobowiazany pomoc ;)

parura

dopisałam na fw ale trochę nie ogarniam tego, czy ta wiadomość doszła. w każdym razie czytałam książkę, oglądnęłam ten film i to wszystko jest w miarę logiczne i ładnie się zgadza, tak wiec poradzę sobie jakoś, postaram się tylko zgrać te napisy w czasie. dzięki za pomoc i szybka odpowiedź!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones