PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=772483}

Pusty człowiek

The Empty Man
5,3 4 678
ocen
5,3 10 1 4678
6,2 4
oceny krytyków
Pusty człowiek
powrót do forum filmu Pusty człowiek

Film był całkiem spoko do jakichś 3/4 czasu trwania. Niestety, później z powodu braku jakiegokolwiek pomysłu na sensowne zakończenie wszystko zostało zastąpione zwyczajnym bełkotem. Jednym słowem przerost formy nad treścią. Szkoda, bo sam pomysł był niezły.

ocenił(a) film na 6
zulu88

moja recka: Rok '95 Himalaje, grupa młodych podróżników odnajduje ukrytą kryptę. a w niej kości przedziwnej istoty . Wkrótce wszyscy giną.
To wydarzenia jeszcze przed tytułem filmu, i jednocześnie najlepsza część horroru ^_^
Dalej mamy teraźniejszość i grupę nastolatków przywołujących Pustego Człowieka dla zabawy. Niby sztampa. Ale nie. Film jest o czymś innym. O detektywie który prowadzi śledztwo w sprawie zniknięcia nastolatki.
Klimat jest, ale dłuży się to niemiłosiernie i do tego nie bardzo ma sens :) Najfajniejszy w filmie jest kościotrup, niestety występuje tylko jako nieruchomy kościotrup :P

zulu88

Skoro produkcja filmu trwała 14 lat (info w ciekawostkach) to chyba faktycznie twórcy mogli się pogubić. Muszę go oglądnąć, bo sama ta informacja wzbudziła moją ciekawość co do filmu.

ocenił(a) film na 8
Cryptlord

Ta ciekawostka nie jest prawdziwa. Film nakręcono w 2017 roku. Komiks powstał w 2014. Film przeleżał na półce bo studio nie wierzyło w zarobek. Wersja w koncu wypuszczona jak twierdzi reżyser to montaż próbny.

ocenił(a) film na 7
zulu88

No chwila. Wszyscy coś tam piszą, ale nikt nie tłumaczy kim był główny bohater. Wszystko sprowadza się do definicji czym jest TULPA.

ocenił(a) film na 6
ustarbis

Moim zdaniem jest tak jak ta dziewczyna wyjaśnia na końcu. Potrzebowali następcy i nowego łącznika, więc znaleźli faceta i dorobili do niego historię, żeby w określony sposób zmanipulować wydarzeniami.

ocenił(a) film na 8
Asia_G_filmweb

Oni nie znaleźli faceta; oni go STWORZYLI. Cały film opiera się na założeniu, że jeśli dużo ludzi wspólnie zaczyna wierzyć w coś (no i z pomocą jakiegoś kosmicznego zła), to są w stanie "przywołać" taki byt to życia (i w filmie mamy dosłownie dwa razy pokazane jak takie przywołanie wygląda). Tylko, żeby to było trwałe, to taki byt musi być złożony z ludzkich doświadczeń, błędów itd. Staje się bardziej "realny". Ogólnie dość straszny koncept.

mannie

Dokładnie, niestety nie wiele osób potrafi to zrozumieć

ocenił(a) film na 8
zulu88

Heh... według mnie jest dokładnie na odwrót, jak piszesz :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones