PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=147262}

Pusty dom

Bin-jip
7,7 22 582
oceny
7,7 10 1 22582
7,9 11
ocen krytyków
Pusty dom
powrót do forum filmu Pusty dom

Interpretacja

ocenił(a) film na 4

Możecie podać swoje interpretacje, nie wiem czy dobrze rozumiem film. Nie mam też pewności co do
niektórych często pojawiających się motywów - kijów golfowych, spryskiwania kwiatów i ukrywania
obrazów/naklejania papierowych oczu. Jak to rozumiecie?

ocenił(a) film na 10
Mowila_ze_ma_18

zaklejenie oczu czyli ślepota? nie widzi czegoś ważnego? mrówka86 ma bardzo ciekawą interpretacje: "To, że waga była popsuta, można to powiązać z bohaterką - jest nieszczęśliwa, bita i zastraszona i podporządkowana mężowi. Przychodzi chłopak i naprawia wagę i ingeruje w życie bohaterki, karci jej męża i szuka sprawiedliwości prowadząc tym samym do jeszcze większych starć małżeńskich. Kobieta później wagę psuje,ale gdy oboje bohaterów staje na niej, licznik wskazuje 0.
Jest to yin-yang równowaga pomiędzy "dobrem" i "złem", Ona jest szczęśliwa, choć żyje z niekochanym mężem, ten jej nie bije, ale i nie walczy już z Bohaterem filmu, On jest szczęśliwy, bo nadal jest anonimowy i żyje w ukryciu z ukochaną kobietą. Oboje znaleźli równowagę którą dosłownie choć metaforyczne ukazuje waga. Balansują na "0"-rze i wszyscy wydają się być zadowoleni w tej nienaturalnej sytuacji w której się znaleźli."

ocenił(a) film na 10
Ruby_in_Gold

autorko wątku, czasem warto poczytać wcześniejsze komentarze, Oto co znalazłam: "zauwaz ze wszystko odbywa sie bez slow, wiec wchodzenie tej pieknej kobiety na tor lotu pilki, ma dwa znaczenia;
plytkie: poprostu "nudzi" ja to i chce aby juz przestal zeby mogli sobie pojechac porobic cos innego, a zarazem glebsze poniewaz prowokuje (choc niecelowo) go do wybuchu zlosci a on nic - buddyjska madrosc - probuje dalej a jak natura (kobieta) mu nie pozwala to spelnia zyczenie dziewczyny i jedzie z nia zarazem pokazujac tym samym, ze nie jest agresywny, nigdy jej nie skrzywdzi, jest pieknym wewnetrzne czlowiekem i razem tworza czysta piekna pelna milosc." A spryskiwanie kwiatów to powiedziałabym że to normalna codzienna troska o przeczy które nas otaczaja, może to miało obrazować miłość i czułość jaką miał w sobie główny bohater

ocenił(a) film na 4
Ruby_in_Gold

Chyba będę musiał jeszcze raz obejrzeć ten film. Wielu rzeczy nie dostrzegłem :/ serdeczne dzięki

ocenił(a) film na 10
Mowila_ze_ma_18

"Naprawde warto przebić przez komentarze typu "fajny film, ale dziwny" albo "polecam, obejrzyjcie" (czasem się zastanwiam po co ludzie zakładają nowe watki, żeby napisać 3 słowa, jakby nie można tych 3 słów napisiać w już istniejącym, potem jest 130 wątków pod filmem z czego tylko kilkanaście coś w nosi do dyskusji o danym obrazie)

ocenił(a) film na 10
Ruby_in_Gold

Znalażłam taka wypowiedź Kim-Ki Duka :

"Nigdy nie rozumiałem fenomenu golfa. Co pana w nim pociąga?


Lubię to, co czuję, gdy gram w golfa. Precyzyjne uderzenie piłki wymaga ogromnej koncentracji – umysł i ciało muszą być całkowicie zestrojone ze sobą. Często też myślałem nad tym, że kij golfowy mógłby stać się instrumentem przemocy. Zwłaszcza kij „3-Iron”, którym trudno bardzo trudno wcelować w piłkę, zaś gdy to się już uda, leci ona prosto, zamiast zakręcać, jak to jest w przypadku innych kijów. Można nim także zabić człowieka, gdyby odpowiednio uderzyć."

Czyli może po przez grę w golfa reżyser chciał pokazać, że bohater jest w stanie sie skupić do tego stopnia, żeby osiągnąć ten stan transcedencji...

ocenił(a) film na 2
Ruby_in_Gold

Wygląda na to, że wszystko można sobie interpretować w dowolny sposób.

Mowila_ze_ma_18

Wszystko mogę jakoś zinterpretować, natomiast nie pojmuje motywu umieszczenia piosenki arabskiej królowej kiczu w koreańskim, artystycznym filmie...

ocenił(a) film na 6
cumartesi

właśnie. Mnie ta muzyka najbardziej nie pasowała, a nawet irytowała.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones