PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=490328}
7,4 71 482
oceny
7,4 10 1 71482
6,5 24
oceny krytyków
Różyczka
powrót do forum filmu Różyczka

"Dziedzictwo kultury tego Narodu wzięli ludzie mali i ciemni. Zawłaszczyli ją, bo w swoje pysze uznali, że w ten sposób uda się im przejąć rząd dusz w Narodzie. Ale już widać, że nie ma zgody na dyktaturę ciemniaków. "
No szok.

ocenił(a) film na 8
bropek

Przecież to sama prawda. Co Cię szokuje?

ocenił(a) film na 8
Agatonik

Szokuje mnie, jak jak bardzo to odpowiada czasom dzisiejszym.

ocenił(a) film na 8
bropek

Ok, dzięki. Ja chyba bardziej jestem przerażona, niż zszokowana.

bropek

A po 15 października 2023 te słowa są jeszcze bardziej aktualne.

bropek

O tym samym pomyślałam oglądając ten film dzisiaj (po raz drugi).

ocenił(a) film na 8
bropek

ja obejrzałem dzisiaj i gomułka wiecznie żywy, masakra te same mechanizmy ... strach co będzie dalej

bropek

to mowa o pełowcach

ataman2016

O pisiorach raczej, na szczęście już koniec ich rządów !:D

ataman2016

:D :D :D
Nie zrozumiałeś

ocenił(a) film na 8
bropek

No i wszystko wraca. Opozycja (PO/KO+przystawki), która chce przejąć władzę już zapowiada rozwiązanie IPN. Czerwone DNA jest w nich silne jak widać, rozliczenie z historią wyraźnie nie ma rękę. Mamy tutaj film inspirowany historią Pawła Jasienicy (chociaż możemy również zwrócić uwagę na casus Zbigniewa Herberta), jest cytat o dziedzictwie i cóż, słaba niestety jest pamięć ludzi zaś młodzi po prostu nie chcą znać historii swojego narodu.
Smutne to...

davyjohn

Czerwone DNA... Co drugi w komitecie centralnym PiS to były komuch, esbek, konfident, zomowiec, czy pezetperowski prokurator, który zamykał ludzi Solidarności - a ten potłuczony ziutek pismański sprzedaje tu z zapałem swoje leśne opowieści z mchu i paproci.

lichthagen

Dokładnie

lichthagen

a w PO inaczej czy jestes z tych miernot ktore wierza ze jedna ze stron jest lepsza od drugiej?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones