PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=132545}

R-Point

Arpointeu
6,1 3 846
ocen
6,1 10 1 3846
R Point
powrót do forum filmu R-Point

Dziś obejrzałem ten film, pokładając w nim wielkie nadzieje.

Nie zrozumiałem nic.
Czy ktoś może mi wyjaśnić, krok po kroku, o co w nim właściwie chodziło (poza faktem, że żółci, którzy wyglądają tak samo i nazywają się tak samo, pojawiali się i znikali zupełnie losowo i wybiórczo) i co ma do tego wszystkiego murzyński żołnierz, który wpada nocą z jankesami z wizytą i napomyka coś o swoim składziku? No i co z żabojadami z cmentarza białych krzyżyków? O co chodziło z hełmem przyzdobionym napisem...? Dlaczego żółty brat wpada do podziemnej jaskini i nie doznaje najmniejszego uszczerbku, ale jest podatny na kule swych pobratymców? Jak już mówiłem, nie zrozumiałem N I C. Będę wdzięczny za KAŻDE sowite, logiczne strzeszczenie i wyjaśnienie fabuły. Od początku, do końca.

PS. Kim do druta małpy była panienka z dzwoneczkami i czemu radio miało miesiączkę?

PS2. Tłumaczenie zupełnie zmiażdżyło ten film. "Śmierdzi jakby małpy się pieprzyły", WTF? Zmarnowany potencjał?

Mimo ironicznego tonu, jestem naprawdę ciekaw, może po wyjaśnieniach innych "oglądaczy" spojrzę na niego inaczej. Póki co - pozostawiam bez oceny.

ocenił(a) film na 8
ocenił(a) film na 8
ocenił(a) film na 8
HalfmoonBoy

ok pojedynczo
1. na misje wyruszyło 9 żołnierzy jeżeli ich policzysz od czasu zejścia z plaży masz już 10 to dlatego że 10 już wtedy był duchem.
2. jankesi byli duchami których zresztą ciała zostały odnalezione, w składziku był ich sprzęt, prawdopodobnie nawet duchy amerykanów nie wiedzieli o tym że nie żyją i pilnowali swojej własności, pojawiali się co 4 dni bo tyle wytrzymali w R-Point.
3. Białe krzyże bo to katolicy, oczywiste, wszyscy Francuzi zostali wymordowani przez to co mieszka w R-Point, moim zdaniem chowani byli na bierząco a ostatniego pochowała ta Wietnamka która potem postrzelił oddział i która ostatecznie stała się duchem, lub jednym z duchów.
4. Dziewczyna z dzwoneczkiem była była pracownicą która zabili żołnierze z oddziału, i ta wróciła jako duch.
5. Radio miało z tego samego powodu miesiączke co hotel w "Lśnieniu" dużo krwi tam się przelało, co zabawne jestem pewien że nigdy byś nikogo nie spytał czemu hotel w "lśnieniu" ma miesiączke.
6. Tłumaczono słowa aktorów ... jakbyś oglądał w orginale i rozumiał co mówią, usłyszałbyś dokładnie to samo "Śmierdzi jakby małpy się pieprzyły"
4. napisy w kulturze Azjatów mogą przywoływać, odstraszać lub oznaczać demona lub złego ducha.

SzymonekJR

to dziwne trochę, że oni gadali z tymi Amerykańcami i strzelali się z duchami Wietnamczyków

ocenił(a) film na 8
Nomad1000

pretensję do reżysera

SzymonekJR

ale momentów było sporo gdzie ciary przechodziły :D

ocenił(a) film na 8
Nomad1000

bo dobry film :D

ocenił(a) film na 5
SzymonekJR

Dziewczyny nie mogli zabić żołnierze, ponieważ francuzi stacjonowali tam wiele lat wcześniej, chyba że przetrwała w tym r poincie wiele lat i sie nie postarzała... Pozatym na początku wyraźnie widać że jest z wietkongu, a pod koniec z kolei jest nawiedzoną czarownicą. Zastanawia mnie kto rozpalał kadzidełka na ołtarzyku (chyba że duchy po prostu) i co za widmo na końcu ich opętywało.

arkasatana

Tzn jak zginęła to stała się duchem, a duchy się nie starzeją, bo są w takim wieku w jakim były gdy zginęły/umarły, Ciekaw jednak jak oni strzelali do kogoś kto już nie żył i dlaczego normalnie gadali z Amerykanami, bo ci musieli wyglądać jak normalni ludzie, a przecież nie żyli.

ocenił(a) film na 5
Nomad1000

Jeśli chodzi o Amerykanów to myślę tak jak SzymonekJR, tzn. że byli duchami chociaż nie zdawali sobie z tego sprawy, i wciąż powracali do swojego składziku uzupełnić zapasy. Co do tej babeczki, to była mega mocna jak na ducha, i niestety nie wyjaśniono z kąd na dobrą sprawe biorą sie te duchy i ich moce, jedynie przewinął się motyw jakiejś klątwy.

arkasatana

Ciekaw czy Wietnamczycy mogli jakoś poznać czy ci amerykanie to duchy... Chyba, że obszar R-Point miał w sobie to coś, że ludzie świrowali i raczej z tym bym się zgadzał.

ocenił(a) film na 1
Nomad1000

Ty tak na serio?

ocenił(a) film na 8
SzymonekJR

Też miałem problem ze zrozumieniem filmu bo oni wszyscy wyglądali tak samo, jeszcze w tych hełmach... Jeden powinien nosić okularu, drugi wąsy, trzeci brodę, czwarty ogolony, piąty powinien mieć bardzo długi nos itd, byłoby łatwiej.

Nie rozumiem motywu z tym podaniem nazwiska i stopnia. To był jakiś test, ale coś chyba kulawy skoro ten co wlazł odpowiedział na pytanie a potem siepnął maczetą tego co klęczał.

ocenił(a) film na 2
HalfmoonBoy

Weź się nie dręcz taką ilością pytań co do tego dziełka @:-). W zasadzie nie dręcz się żadnymi pytaniami tylko jak najszybciej wyrzuć ten szajs z pamięci @:-) bo to nic innego jak totalny azjatycki gniot był jakich wiele @:-) @:-)

PS
A co do Twoich szczegółowych pytań to ja miałem identyczne wątpliwości i znacznie więcej @:-) Choćby to znalezienie się w zamkniętej przestrzeni (w domyśle jakaś podziemna komora) tego sierżanta (chyba jego bo oni wszyscy się tam jednocześnie w wielu miejscach objawiają i zamiast ich ubywać w miarę strat to mam wrażenie, że się mnożyć zaczęli - pewnie pieprzyli się jak małpy @:-) ) bo nie ma żadnej sceny poprzedzającej która by sugerowała jakieś zapadnięcie się pod nim ziemi czy upadek. Zorientowałem się po pewnym czasie, że to o niego chodzi jak tych dwóch rozchisteryzowanych żołnierzyków w krótkich spodenkach kogoś nawoływali nad skrajem domniemanego urwiska (bo co było poniżej nich to już nie pokazano) i sugerowali, że ktoś się tam ponoć osunął.
Szczególnie już w drugiej połowie filmu to wszystko montowane jest bez składu i ładu.

ocenił(a) film na 1
gandalfszalony

zgadzam sie w pełni ale pisze sie 'histeria. ;)

ocenił(a) film na 6
HalfmoonBoy

Dla Ciebie i generalnie większości "białych" Azjaci wyglądają tak samo,bo nie są oni "opatrzeni" z azjatyckimi rysami twarzy i mają problem z wyłapywaniem różnic w rysach twarzy. Były nawet takie badania antropologiczne/psychologiczne. Azjaci oglądając "nasze" filmy też nie rozróżniają naszych twarzy i traktują nas jako "grupę blondynów" i "grupę brunetów".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones