PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9063}

Rambo: Pierwsza krew

First Blood
7,4 144 283
oceny
7,4 10 1 144283
7,5 26
ocen krytyków
Rambo: Pierwsza krew
powrót do forum filmu Rambo: Pierwsza krew

Klasyk

ocenił(a) film na 9

I co z tego, że żadnych nagród za film, co z tego że mnóstwo błędów filmowych, co z tego że może obsada nie wyborowa. Film ma to coś czego inne nie mają, ten klimat że jak oglądasz widzisz te szare ulice którymi spaceruje Rambo, te łyse drzewa które symbolizują dla mnie pustkę jaką mógł odczuwać człowiek który wraca z Wietnamu jako wrak jako nikt, i taki był właśnie Stallone, nie potrafię sobie wyobrazić żeby lepiej zrobił to sam Pacino czy De Niro. Dla mnie ta scena gdy Rambo śpi w jaskini, przez krótkofalówkę porucznik mówi: 'Dowódca do Kruka, Kruk zgłoś się' i potem wymienia nazwiska wszystkich członków brygady, Rambo budzi się wchodzą takie głuche bębny. Po prostu ciarki przechodzą za każdym razem, tak jakbyś sam tego doświadczył, takiego nieszczęścia jakie mógł czuć ten człowiek.
*uj w dupe wszystkim krytykom, film jest dla mnie i zawsze będzie klasykiem nie do podrobienia. Tu nie ma happy endu!

lia_7

John Rambo i pułkownik Samuel Trautman to najlepsze postaci trylogii.
Dla mnie najbardziej dramatyczna i wzruszajaca była scena już pod koniec filmu, kiedy John'a boli brak pozostałych komandosów i cała ta powojenna trauma. Wspomnienia + ból = płacz naszego bohatera.
Za tą scenę podwyższyłem ocenę z 8 na 9 gwiazdek.

lia_7

Najlepsza w filmie jest scena rozmowy Johna z Trautmanem pod koniec filmu. Tak wzruszającej sceny w filmie akcji jeszcze nie widziałem. Geniusz.

0wner2

Nie wiem czy przeczytałeś wyżej ale napisałem to 5 godzin temu ;)

użytkownik usunięty
0wner2

Zgadzam się, widzimy wtedy jak cięzkim przeżyciem była wojna dla Johna Rambo, że nie potrafi się odnaleźć po powrocie z frontu. John Rambo do końca życia będzie pamiętał okrucieństwo wojny i zawsze będzie to na nim ciążyć.

użytkownik usunięty
lia_7

Przepiękny film, nie jest to jakaś krwawa jatka, tylko film większy. W tym filmie ukazany jest żołnierz po przejściach, weteran wojenny, który na wojnie przeszedł bardzo ciężką szkołe życia. Wielu już podczas tych męczarni poddało by się, ale nie Rambo. Kiedy wraca do kraju nie jest traktowany jak wielki bohater, ale jak wyrzutek, już w tym momencie w moim sercu czuję współczucie, ale gdy zostaje on potraktowany przez policję jak jakieś zwierzę to chcę tylko zobaczyć jak dopada, każde z tych policjantów i wypruwa im flaki. Idealna rola Sylvestra Stallone, jest to jedna z tych ról, która stworzyła z niego mega gwiazda filmów akcji. Teraz takich filmów już nie robią, a wieka szkoda naprawdę wielka. Po obejrzeniu tego filmu każdy chłopak chciał być jak John Rambo.
Odemnie bez żadnego zastanowienia 10/10!!!

ocenił(a) film na 10

!00% racji....

ocenił(a) film na 9
lia_7

Szacun za to co napisałeś!!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones