PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=997}

Rambo II

Rambo: First Blood Part II
7,0 72 253
oceny
7,0 10 1 72253
6,2 13
ocen krytyków
Rambo II
powrót do forum filmu Rambo II

Powiedzcie mi ludzie dlaczego amerykanie przegrali w Wietnamie skoro mieli takiego zucha jak John.Przecież wystarczyło takich dwóch i wojna wygrana.Czterej pancerni nie są nawet tak naiwni choć to film dla dzieci ale Johny Rambo przebija wszystko.Facet ktory strzela i kosi wszystko z trawą,porywa helikopter,sam uwalnia więżniów,wszyscy do niego strzelaja ale kule i granaty padają obok minimalnie.Ha,ha.Zabójczy i poruszajacy film dla młodziezy specjalnej troski.Oni to łapią.Ja złapałem tylko pierwszego Rambo bo był to całkiem niegupi film,nastepne to już szmira totalna pozbawiona jakiegokolwiek realizmu.Chcecie prawdziwego Wietnamu to zapraszam na Pluton,Czas Apokalipsy,Ofiary Wojny czy Łowca Jeleni.Szkoda ze nie było tam Rambo kiedy ginukueli.Może wystrzeliłby z łuku ha,ha

wreathchlors

celem amerykanskiej interwencji w wietnami bylo powstrzymania narastajacych wplywow komunizmu w indochinach. chodzilo o tzw "teorie domina". kiedy stalo sie jasne ze antagonizm w bloku komunistycznym siegna szczytu, a wydajnosc gospodarki krajow socjalistycznych zatrzymala sie i nie bedzie mowy o zadnej ekspansji, amerykanie zwyczajnie zwineli sie. przez kilka lat sztucznie podtrzymywali konflikt by moc jeszcze zarobic na pomocy wojskowej i nie schladzc "gospodarki". z geopolitycznego punktu widzenia odniesli sukces. popatrz na wspolczesny swiat i moze dostrzezesz analogie.

Volturnus

Nie zmienia to faktu że gdyby nie powstały kontynuacje Pierwszej krwi uważałbym Stallona za niezłego aktora a tak zawsze jakoś kojarzy mi się z młotkami typu Van Damme i inne Segale.W jedynce było aktorstwo i każda scena dała się wytłumaczyć nawet skok z wysokiej skały na drzewo.John był w zasadzie ofiarą,miał jednak do czynienia z wiejską policją,niedzielnymi żołnierzykami z ktorymi mógł sobie poradzić wykorzystując umiejętności nabyte w Wietnami.W drugiej części już niema niedzielnych żołnierzyków a prawdziwi żołnierze,całe roje żołnierzy,nowoczesne helikoptery,czołgi,kupa ruskich a John strzela z łuku,robi rozpierduche,oni ciamajdy niewiwdzą jak przeżyć tylko Johny to wie.Dobry bohaterski amerykanin ośmiesza złych rosjan i wietnamców komunistów.Zwykła propaganda tylko akurat w drugą strone jak nasza polska propaganda w strone zachodu w latach osiemdziesiątych.To był też powód że film był wtedy u nas zakazany.Możnabyło oglądać na pirackich nagraniach VHS z rynku.O jakościach kopii nawet nie wspominajmy.

wreathchlors

Dobrze krytykujesz że Rambo to naiwny film bo kule latają obok Johna i sam rozwala bez problemu całą armia???? To ja ci proponuje obejrzeć Commando z Schwarzeneggerem i wtedy zobaczysz naiwny film...

kluczu90

O kolego Commando tym rożni się od Rambo ze to miał być ogolnie film rozrywkowy na który patrzymy z przymruzeniem oka.Świetne teksty,zabawne teksty,swietna rozrywka.W Rambo niema nic z tych rzeczy.Biedny John przedstawiony jako postać dramatyczna a ta dramatyczność niema nic wspólnego z realizmem.Albo robimy film lekki albo dramat.Rambo to w zasadzie propagandowy dramat z naiwnoscia dla uposledzonych dzieci bo ja nawet kiedy miałem 15 lat wiedziałem ze prawdziwy inteligentny film to Pluton a Rambo robił wrazenie na moich niektorych sasiadach z opóznionym stopniem rozwoju intelektualnego.Niemam nic do Pierwszej krwi bo uwazam że jest naprawde dobra.

wreathchlors

Rozumiem ale chodzi mi tu o przedstawienie scen akcji, musze przyznac ze w Commando sa bardziej mniej realistyczne niz w Rambo...

kluczu90

A ja mam takie pytanie na temat tego filmu: Jak się nazywa ta broń której Rambo używał w scenie w której uwalniał amerykańskich jeńców??? Wziął ją z helikoptera. Tego samego karabinu używał Pułkownik Matrix w Commando. Czy to jest minigun bo nie jestem pewien????

wreathchlors

zasadniczo masz racje i musze sie zgodzic z twoja opinia. ale nalezy jednak docenic pomysl(kumpel wraca po kolesi), muzyke, widowiskowosc i takie tam. w koncu to film klasy B (be), a nie oskarowa produkcja. Uwazam ze w 4 troche sie rehabilituje - lepsze aktorstwo mimo wszystko i mniej fantastyki.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones