PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=123312}

Ratatuj

Ratatouille
7,3 285 627
ocen
7,3 10 1 285627
8,1 32
oceny krytyków
Ratatuj
powrót do forum filmu Ratatuj

Niewiele jest animowanych historii, które mogłyby się z Ratatuj równać, świetna fabuła, dużo humoru, ale bez nachalności, b dobra strona wizualna, oby więcej takowych filmów

ocenił(a) film na 9
aqu32

brawo całkowicie sie pod tym podpisuje moge jedynie dodać że ten - "FILM ANIMOWANY" (nie bez przyczyny napisałem to dużymi literam ludzie zapamiętajcie to nie jest bajka !!! ) ma przesłanie i świetną oprawe muzyczną

ocenił(a) film na 9
aqu32

A ja od siebie jeszcze dodam, że tzw. przesłanie też jest bez nachalności - a to niestety rzadkość ;)

ocenił(a) film na 10
aqu32

Zdecydowanie popieram!!! Zarejestrowałem się specjalnie aby dodać oczywiście, tak od siebie to, że ten film jest genialny, a wręcz idealny! Niektórzy tu porównują ten film z np. Shrekiem (i piszą że był on lepszy, ale to mniejsza o to). Wg mnie Ratatuj nie można porównywać z tego typu filmami. W tej bajce jest zupełnie inne podejście do sprawy, pojawia się tu zupełnie inny humor, łatwo idzie się wzruszyć, jest przesłanie... Przepraszam, ale czy np. w Shreku jest jakieś przesłanie?!?!?!?!?. Nie! Za to dzieło należą sie ogromne brawa dla twórców. Stawiam ten film na najwyższej pólce obok innej bajki Disneya - Aut. Mam małą nadzieję że w jakimś czasie i w pewnym sensie jeszcze ta pozycja będzie widoczna.
Tak apropos, to należą sie również brawa dla twórców za stronę techniczną. Jeśli ktoś się będzie ciekawił o co mi chodzi, niech wejdzie na polską oficjalną stronę filmu i tam sobie o tym poczyta. Tak myślę że mało osób zdaje sobie sprawę ile tak naprawdę pracy kosztowało ludzi żeby stworzyć tak mistrzowsko czystą animację. Ja sobie z tego sprawy nie zdawałem dopóki dopóty nie wszedłem na ową stronę. Tak dla przykładu podam ze twórcy musieli sami naprawdę nauczyć się gotować, po to aby zauważyć nawet najmniejsze elementy dań i to jak mają wyglądać komputerowo aby w pełni oddawały wrażenie prawdziwego pachnącego smakowitego jedzenia.
A tak drugie apropos - Kocham te zwierzątka!!!! Zawsze je kochałem i kochać będę, wszystkie szczurki, bez względu na pochodzenie! ;].

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones