PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=619120}

Big House

Reality
5,7 1 306
ocen
5,7 10 1 1306
6,3 9
ocen krytyków
Reality
powrót do forum filmu Reality

"dochód powiększa przez dopuszczania się drobnych oszustw" - faktycznie, jaki "sympatyczny" facet. Fantastyczny opis filmy, pogratulowac rozumku.

Oglądałeś już ten film ? Warto obejrzeć ?

użytkownik usunięty
arti2807

Nie, nie ogladalem, dlatego nie wystawilem oceny. Po prostu ujela mnie mysl przewodnia streszczenia.

ocenił(a) film na 10
arti2807

Ja widziałam i polecam :) A jeśli chodzi o streszczenie to po obejrzeniu filmu na pewno nie będziesz mógł odmówić Luciano kilku cech: jest on bardzo sympatyczny i skory do pomocy, ale nie ma też żadnych wyrzutów sumienia w związku z ww. szwindlami. Na pewno nie jest naiwny, o nie. Jeśli ktoś oglądał, niech przypomni sobie scenę, w której odzyskiwał robota od jednej ze staruszek - ten facet nie da sobie kitu wcisnąć :P Oczywiście wszystko się później zmienia, ale rzeczywiście, trochę tu błędów w opisie ;P

ja inaczej podszedłem do filmu! Luciano gra gangster odsiadujący wyrok dożywocia za zabójstwo w latach 90tych 3 gangsterów z innej rodziny w neapolu! zawsze interesowały mnie takie tematy więc jak patrze na gościa który był gangsterem, w wiezieniu zapisał się do kółka teatralnego żeby zabic czas i nagle pojawia sie na dużym ekranie to wzbudza we mnie pozytywne emocje i inaczej patrze na jego role! a co do rozumku to uwazasz ze dopuszczając się drobnych oszustw nie mozna byc sympatycznym? ogarnij sie troche!

ocenił(a) film na 5
kazdamato

Nie do końca zrozumiałem na czym polegał ten przekręt z robotami kuchennymi.

ocenił(a) film na 6
Slayer

pewnie każda osoba mogła zamówić jeden po promocyjnej cenie 100euro (zauważ, że ciągle szukali nowych osób). Może jakaś zniżka dla starszych osób albo coś. Początkowo myślałam że coś w nich przemycają, ale chyba nie :D Może po prostu jak czasami gdzieś jest cukier taniej, oni mieli taniej roboty

ocenił(a) film na 7
VaniliaGirl

W pewnym momencie tłumaczą, że towar dostarczony nie odebrany czy coś tam, ale i tak nie wiem co by miało dać :D A z tą promocją to bez sensu, bo w sumie gdzie tu przekręt? Nie jest przecież przestępstwem sprzedawanie rzeczy z promocji odkupionych od kogoś.

ocenił(a) film na 6
Niskobudzetowy

Jest np taka promocja w WOWie (oryginalnym), że jednorazowo można kupić taniej abonament w zamian za polecenie komuś, czy jakoś tak. Później trzeba płacić już normalną cenę. Oczywiście ludzie kupują te tańsze abonamenty, a później dostają bana jak się wyda, że taki mają ;) Wydaje mi się, że coś podobnego tutaj zachodzi. Każdy ma możliwość kupienia jednego, albo po prostu starsze osoby (bo same starsze babki tam są "klientami") mają jakąś zniżkę jeśli kupią 1 taki sprzęt. W sklepie jest on droższy, a oni na lewo sprzedają taniej niż w sklepie, ale z zyskiem dla siebie ;)

ocenił(a) film na 7
VaniliaGirl

No, ale czemu nielegalną miałaby być sytuacja, w której taka babcia odda sprzet "wnuczkowi", a on jako przedsiębiorczy sprzeda drożej? :)

ocenił(a) film na 6
Niskobudzetowy

Może dlatego, że robią to masowo, a jedynie pojedyncze przypadki można by wytłumaczyć w ten sposób. W sklepach czasem też jest promocja że tylko np zgrzewka na osobę. Co prawda każdy to obchodzi tak, że 10 osób staje w kolejce i kupują, albo wracają kilkakrotnie, ale to tylko obchodzenie dziurawego regulaminu/prawa.

Poza tym, gdyby się przyznali, musieliby płacić podatek dochodowy od tego itp ;) Sam wiesz jak jest np w Polsce. Owszem, możesz sobie kupić maliny od kogoś a później sprzedać drożej, ale wcześniej czy później się przyczepią pewne służby ;) Tym bardziej jeśli to na wielką skalę.

ocenił(a) film na 7
VaniliaGirl

Myślę, że rozwiązanie tej kwestii pozwoli nam dogłębniej zrozumieć ten film :D Pozdrawiam :)

Niskobudzetowy

Nie wiem na ile to wam pomoże zrozumieć film po 4 latach.
Ale szwindel polegał na nie płaceniu za tego robota calej kwoty. Szukali osób których jedynym dochodem była emerytura której wg wyjaśnień głównego bohatera komornik nie może zając. Zamawiali robota i płacili za niego tylko 3 pierwsze raty, odpalali 100 euro babciom, robot był warty z 1000 euro sprzedawali go paserowi za 500. Zysk pewnie 100-150 euro na robocie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones