PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9088}

Rebeka

Rebecca
7,7 11 609
ocen
7,7 10 1 11609
7,7 18
ocen krytyków
Rebeka
powrót do forum filmu Rebeka

Ja osobiście polecam wersję z 1979r(właśnie ją oglądam na YT) i włoską z 2008.Olivier
jaka Maxim słabo wypadł(wystarczy poczytać komentarze wcześniejsze).

wazka16

Faktycznie,jakiś czas temu miałam okazję obejrzeć włoską wersję Rebeki i jest całkiem dobra.Niestety u Hitchcocka główni aktorzy nie zdali egzaminu.Laurence Olivier w roli Maxima de Wintera wypadł mizernie.Film mnie nie porwał.A najlepsza tak czy inaczej jest książka,której klimatu chyba żadna adapatcja już nie odda..

ocenił(a) film na 7
avosette

Oliver był jakiś sztywny w tym filmie i taki chamowaty.

ocenił(a) film na 6
wazka16

Otóż to właśnie, Oliverowy Maxim był niewychowanym bucem. Natomiast Maxim z ekranizacji z 1979 roku, Jeremy Brett... Razem z Uwe Kroegerem, grającym De Wintera w musicalu stanowią Maximów moich snów :)

ocenił(a) film na 7
EineHexe

Rebekę z Jeremy widziałam(akurat jako 2 osoba oceniłam tą wersję i potem liczba oglądających się zwiększyła)-najlepsza.

wazka16

Zgadzam się, w Maximie Oliviera brak było jakichś głębszych emocji, czego z kolei nie brak u Bretta, no i fakt, że wersja z Jeremym jest dłuższa pozwala na wierniejsze oddanie książki ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones