PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=751}

Rejs

7,5 130 240
ocen
7,5 10 1 130240
7,6 36
ocen krytyków
Rejs
powrót do forum filmu Rejs

Kilka razy podchodziłem do tego filmu to znaczy kilka razy musiałem wyłączyć w trakcie bo nie
dawałem rady bo tak przynudzał,kilka razy usypiałem ale w końcu udało się obejrzeć od
początku do końca.Tak ogólnie to nie jestem jakimś filmowym masochistą i jeśli jakiś film mi
się nie podoba to daję mu góra 30 minut szans i potem go wyłączam i o nim
zapominam.Jednak w tym przypadku się uparłem bo jestem ogólnie wielkim fanem kina
polskiego i po prostu chciałem mieć zdanie o filmie,który jest bardzo znany.Napiszę
tak:momenty są ale jest ich zdecydowanie za mało,jako całość film po prostu przynudza a
najbardziej denerwujący to był ten filozof i jego teksty a szczególnie jego głos,którego nie dało
się słuchać.Nie rozumiem tej wysokiej oceny filmu ale tak to już jest,to co dla fanów tego filmu
jest sufitem dla mnie jest podłogą.Dla mnie najlepsze polskie komedie to Chłopaki nie
płaczą,Pieniądze to nie wszystko,Poranek kojota,Seksmisja,Killer,Killer-ów 2-óch i ogólnie w
tym klimacie.W tych filmach cały czas coś się dzieje,nie ma miejsca na nudę a tutaj są tylko
momenty i za te momenty właśnie daję 4/10 czyli ocenę w moim odczuciu obiektywną i w pełni
zasłużoną.

Znawca kina

Trudno, żeby twoja subiektywną ocenę uznać za obiektywną.
Rejs to jednak więcej niż komedia.

Znawca kina

To Cię pocieszę
Pierwotnie film trwał 200min. :)

"Po intensywnej pracy w montażowni dwa wiadra zapełniły się ścinkami, które potem trafiły wprost do kosza. Dzięki temu zabiegowi drobna wytwórczość, cierpiąca na permanentne braki surowcowe, otrzymała sporo dobrego tworzywa do produkcji grzebieni"
"Gdybym wiedział, że "REJS" stanie się tak popularny dzisiaj - mówi Marek Piwowski - ocaliłbym negatyw. ale tak się niestety nie stało. Jak nastąpił okres "komuny oświeconej", to ówcześni prominenci - włodarze kultury i filmu - pod wpływem swoich dzieci, które stały się fanami "Rejsu", chcieli odszukać zaginione fragmenty. Niestety, nic z tego nie wyszło."

cytaty pochodzą z książki "Rejs - czyli szczególnie nie chodzę na filmy polskie", wyd. Prószyński i S-ka

ocenił(a) film na 4
rolnik_sam_w_dolinie

200 minut bym nie wytrzymał,wystarczyła mi ta godzina,która była najdłuższą w moim życiu.Nawet w pracy lub u dentysty czas szybciej mija.ale to co piszesz jest ciekawe,nie słyszałem wcześniej o tym.

ocenił(a) film na 8
Znawca kina

Znam sposób na coś co dla Ciebie jest podłogą, zrób tak:
Spokojnie, rano jak sie obudzisz wesprzyj się na rękach ,wstań. Otrzyj wymioty, słońce świeci, wstaje nowy dzień....... może nikt tego nie widział. He,he pozdrawiam.

ocenił(a) film na 4
dworek34

he he żarcik tak samo śmieszny jak "Rejs"

ocenił(a) film na 10
Znawca kina

Przysypiales, bo być może zbytnio "studiowałes" to co jest na obrazku Twojego logo.... albo wysiadło Ci myślenie.... albo po prostu NIE MASZ POJĘCIA o tamtych czasach. Takich ludzi jak inż Mamon, czy filozof, czy filmowy Himilsbach - ja DZISIAJ spotykam MNÓSTWO, dlatego "Rejs" dla mnie jest ZAWSZE aktualny i ZAWSZE ZNAKOMITY. No, ale skoro Ty wolisz "Chłopaki nie płaczą"..... w koncu to Ty jesteś ZNAWCAKINA, nie ja..... Na przyszłość nie polecam Ci jednak Bergmana, bo u niego znajdziesz SAME dluzyzny.....

ocenił(a) film na 4
egieneko

"Chłopaki nie płaczą" to film gdzie każda scena,każdy dialog i tekst jest dopracowany do perfekcji więc nawet nie ma co porównywać

ocenił(a) film na 10
Znawca kina

Tak właśnie podejrzewałem........

ocenił(a) film na 4
egieneko

pozdrawiam serdecznie

ocenił(a) film na 10
Znawca kina

Facet, ty to masz nierówno, wiesz gdzie... To że czegoś nie rozumiesz (a co rozumiesz znawco filmu, he, he), niczego nie załatwia. To że ja nie rozumiem teorii kwantowej nie znaczy, że jest ona do dupy. Więcej pokory. Owszem, film się zestarzał, ale dialogi są lepsze, niż cały Kabaret Moralnego Niepokoju, np. Nie mówię już o Tusku i Kaczyńskim, to jest dopiero rejs. Amen.

ocenił(a) film na 4
Krzypur

a dlaczego mam od razu nie rozumieć ? po prostu mnie to mało śmieszy i tyle.

ocenił(a) film na 10
Znawca kina

"Nie rozumiesz" odnosiło się do wysokiej oceny. Rozumiem, są różne rodzaje humoru i rozmaite jego wchłanianie. Było za ostro z mojej strony. Przepraszam. Cześć.

ocenił(a) film na 4
Krzypur

Wybaczam Ci albowiem nie wiedziałeś co czynisz.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones