PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=751}

Rejs

7,5 130 265
ocen
7,5 10 1 130265
7,6 36
ocen krytyków
Rejs
powrót do forum filmu Rejs

Nie przetrwał próby czasu, a głównie po tym poznaje się wielkie filmy....

ocenił(a) film na 7
Dangel86

Ciągle dla sporej liczby osób jest.

ocenił(a) film na 7
RAC_79

Ten film jest swego rodzaju eksperymentem, ale na pewno nie arcydziełem. Jest ciekawy i interesujący, ale bez przesady z tą kultowością.

ocenił(a) film na 7
karlolek91

Nigdy nie interesowałem się historią tego filmu i spojrzeniem na niego przez krytyków,ale naprawdę jest dla sporej liczby osób kultowy.

ocenił(a) film na 7
RAC_79

Kultowe są pojedyncze cytaty z filmu, ale jako całość „Rejs” wypada raczej blado. Podobnie jak „Ryś” Stanisława Tyma – jeśli go oglądać fragmentami, nawet daje radę, ale całościowo już nie. Prawda jest taka, że większość osób, które cenią sobie kultowość „Rejsu”, ogląda go właśnie dla tych pojedynczych fragmentów, które już dobrze znają – sprawdza się więc teza inżyniera Mamonia.

ocenił(a) film na 7
karlolek91

Ciężko się z tym nie zgodzić co piszesz i myślę, że doszliśmy do porozumienia w tym aspekcie:)
Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 10
karlolek91

Gdzie "Rejs", gdzie "Ryś", gdzie Rzym, gdzie Krym? Co to w ogóle za porównanie.

ocenił(a) film na 7
pan_dziejaszek

Choćby takie, że w obydwu maczał palce Stanisław Tym.

ocenił(a) film na 10
karlolek91

Serio?

karlolek91

koledze chyba chodziło o "Misia", "Ryś" to film sprzed kilku lat

Dangel86

Zależy, kwestia gustu. Dla mnie przetrwał i jest arcydziełem :)

ocenił(a) film na 10
Dangel86

A ja właśnie obejrzałam po raz enty i stwierdzam, że przetrwał jak najbardziej :) Kwiczałam znowu kilka razy i zaznaczam, ze całkiem na trzeźwo :) Po kilku latach przerwy doceniłam ponownie absurdalny humor, bo wole myslec o nim w kategoriach absurdu, niż na siłę doszukiwać się metafor, jak chcą niektórzy. Dla mnie zdecydowanie film kultowy i niepoddający się czasowi.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones