PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=351528}
7,2 9 244
oceny
7,2 10 1 9244
6,3 18
ocen krytyków
Reprise. Od początku raz jeszcze...
powrót do forum filmu Reprise. Od początku raz jeszcze...

Jestem wielkim fanem kina europejskiego ,które nie jest zbyt popularne ,bo młode umysły są kierunkowane przez coraz gorsze z resztą i bardziej prymitywne produkcje amerykańskie.
Reprise należy do moich ulubionych filmów może dlatego ,że sam marzę o wydaniu książki ,i mocno identyfikuję się z bohaterami. Bardzo podobał mi się motyw z "wyprzedaniem faktów" ,po czym wszystko wracało do szarej rzeczywistości. Jak takie młodzieńcze fantazjowanie. Poza tym bycie pisarzem rozczarowuje nieco bohaterów. Ten zawód kojarzy się z ogromnym prestiżem i specyficzną otoczką ,i tego waśnie szukali Philip i Erik. Philip jednak stracił wszystko czym mógł być z powodu chorej,nienormalnej miłości. Natomiast Erik ,nawet jeśli nie samotny to zawsze gdzieś obok, po pierwszych porażkach np. w programie telewizyjnym ,uświadamia sobie ,że droga i stosunek do świata jaki przyjął jego ulubiony autor ,jest prawdopodobnie jedyną słuszną dla prawdziwego pisarza. Erik cieszy się oczywiście ze wszystkich pochlebnych opinii na temat swojej książki ,jednak tak naprawdę obchodzi go tylko to co myśli jego "mistrz". Po rozmowie z nim ,kiedy Dahl ,powiedział np. ,że podoba mu się tytuł ,przy którym Erik obstawał pomimo nacisków wydawcy ,postawa bohatera się zmienia. Philip jako pierwszy odniósł sukces jednak potem nie potrafił napisać nic więcej ,za to na końcu zyskuje to co dla niego było najważniejsze ,swoją ukochaną. Erik ,który z natury jest samotnikiem i ludzie nie są mu tak bardzo potrzebni ,budzi się ze swoich wyobrażeń i zostaje pisarzem ,spoza blasku reflektorów. Pisząc to jeszcze się dobrze nie obudziłem ,ale ogólnie chyba wiadomo co mam na myśli ;D Pozdrawiam ,wszystkich fanów kina europejskiego!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones