PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=351528}
7,2 9 244
oceny
7,2 10 1 9244
6,3 18
ocen krytyków
Reprise. Od początku raz jeszcze...
powrót do forum filmu Reprise. Od początku raz jeszcze...

...Czy tylko Ja mam wrażenie, że Eric był zakochany w Phillipie czy wy tez tak to odebraliście?

ocenił(a) film na 10
maciekb80

co ten wysyp filmów z tematyką homoseksualną robi z ludźmi...

ocenił(a) film na 7
Wojt4s

ni eo tym mowa. ja też odniosłam takie wrażenie. w filmie jakby ukazane niedosłownie, bardzo subtelnie. zamiast słów- spojrzenia, gesty. przejrzyj jeszcze raz, może sie dowiesz, o czym mówimy. nie odbieram tego ani źle ani dobrze, jednak wydaje mi się, że autorzy mieli na celu taki zabieg. filmowi dodaje to nutki tajemnicy, zaciekawienia, jak dalej wszystko się rozwinie

ocenił(a) film na 10
asprawka1

Eric był zafascynowany Phillipem, jego talentem, odizolowaniem. Tak odbieram te spojrzenia, później pełne troski. Eric liczył się z jego opinią.

Wojt4s

Właśnie. Nie dorabiajcie pedalstwa wszędzie ludzie. Pozostańmy normalni.

Moondog

Dla mnie Erik był przyjacielem Phillipa, takim prawdziwym, bez podtekstów. Troszczył się o niego, chciał dla niego jak najlepiej i bał się, żeby nie było nawrotów psychozy. To są normalne według mnie zachowania między przyjaciółmi. Daleko tutaj od jakiegokolwiek podtekstu homoseksualnego według mnie.
Pozdrawiam

ocenił(a) film na 7
Wojt4s

Takie zetknięcie dwóch twórców miało bardzo ciekawy wymiar. Phillip, obdarzony talentem, nieprzewidywalny i enigmatyczny. Eric trochę zazdrościł mu tych cech, jego warsztat był wypracowany w dużej mierze w oparciu o doświadczenie - w czym Phillip odegrał niemałą rolę, jednak zapewne brakowało naturalnego tchnienia. Jak to trafnie określiłeś, to była fascynacja, bardzo kreatywna i niezawistna. Prawdziwa męska więź emocjonalna, można by rzec. Dzisiejszy świat jest wypruty z podobnych uczuć i spostrzeżeń, stąd spychanie wszystkiego do rangi prymitywnych doznań, wrażeń i złudzeń.
Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 9
maciekb80

Tylko Ty masz takie wrażenie

laxman

gdybys czytała ze zrozumieniem ....

ocenił(a) film na 9
maciekb80

Ja odpowiedziałem w kontekscie Twojego pytania, bo zacząłeś wątek od takiego sformułowania: ,,czy tylko ja...". Owszem, na 6 osób jedna zgadza sie z Tobą, a więc nie jesteś odosobniony. Większość uwaza jednak przeciwnie:)

Jeśli celowo zmieniłeś moją płeć w swej odpowiedzi, to szkoda... taka trochę trzecia liga humoru, hejterstwa itp, nie?

laxman

a co to za pedal na avatarze?

ocenił(a) film na 9
ocenił(a) film na 10
laxman

: D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones