PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=593957}

Resident Evil: Retrybucja

Resident Evil: Retribution
5,5 51 149
ocen
5,5 10 1 51149
3,0 7
ocen krytyków
Resident Evil: Retrybucja
powrót do forum filmu Resident Evil: Retrybucja

Oglądając wszystkie filmy z serii Resident Evil, a było to w dużych odstępach czasowych, rzuciły mi się w oczy pewne dziwaczne rozwiązania fabularne i niedokończone wątki. Być może coś pogmatwałem, ale kilka spraw pozostaje dla mnie bez odpowiedzi (być może wymagają również znajomości gry?). Tak, wiem, że scenarzyści są po prostu niechlujni, ale ciekawi mnie, czy w ogóle istnieje jakieś wytłumaczenie dla tych wątków.

1. Dlaczego pod koniec pierwszej części Wesker ponownie otwiera bunkier i uruchamia Czerwoną Królową, skoro misją zleconą komandosom było właśnie jej odłączenie? Że nie spytał wpierw Alice i tego faceta co zaszło w podziemiach można jeszcze przebaczyć, bo to przecież bad guy, kawał buca itd.

2. Czy dobrze zrozumiałem, że Umbrella pod koniec drugiej części miała możliwość WSKRZESIĆ Alice, a co za tym idzie cofnąć inwazję zombie, ale nie wyszło bo główna bohaterka pozabijała naukowców?

3. Dlaczego w częściach 3 i 4 (a sądząc ze zwiastuna także w 6) głównym zajęciem Umbrelli jest porywanie i zabijanie ostatnich żywych ocalałych? W piątce widzimy już, że kontrolę nad placówką przejął komputer kontrolujący ludzi za pomocą "pająków" i masowo produkujący klony, ale wcześniej? Ośrodki na całym świecie kierowane przez różne osoby zajmują się najbardziej bezsensowną czynnością w okresie zagłady świata.

4. Wesker ginie i odradza się jak jakiś Doktor Who. Ktoś mógłby doprecyzować kiedy mamy do czynienia z kopiami a kiedy z oryginałem?

5. W Retrybucji jest scena gdy Alice wchodzi do pomieszczenia pełnego pomordowanych ludzi Umbrelli przy pulpitach sterowniczych. Kto ich wykończył i dlaczego?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones