PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=757780}

Resident Evil: Wendetta

Biohazard: Vendetta
6,3 3 636
ocen
6,3 10 1 3636
Resident Evil: Wendetta
powrót do forum filmu Resident Evil: Wendetta

Biohazard??

ocenił(a) film na 7

Dlaczego tytuł to: "Biohazard: Vendetta" kiedy lektor polskiej wersji czyta: "Resident Evil: Vendetta".

ocenił(a) film na 8
rastamann

W Japonii "Resident Evil" to "Biohazard". Podobnie było z "Fatal Frame" i "Project Zero". Dlaczego tak jest? Tego już nie wiem.

Anthon_M

Zmienili tytuł z Biohazard na Resident Evil ponieważ na rynku amerykańskim istniała już gra Komputerowa o tym tytule, a poza tym gra kojarzyła by się z zespołem muzycznym.

ocenił(a) film na 7
rastamann

Uroki praw autorskich. Początkowo planowano wydać grę pod oryginalnym tytulem, ale nazwa Biohazard była już zastrzeżona/w użytku, po pierwsze przez zespół Biohazard istniejący już 1988 roku, po drugie w USA była wydana wcześniej gra o takim samym tytule. Chcąc nie chcąc wydawca musiał znaleźć inny tytuł i ostatecznie padło na RE.

ocenił(a) film na 7
rastamann

No tak, ale albo trzymamy się wersji azjatyckiej albo wersji Europejskiej (Amerykańskiej). Można by też podać dwie. Podanie tylko tytułu Japońskiego to błąd, który przykładowo utrudnia odnalezienie recenzji.

rastamann

Film dodaje się pod tytułem oryginalnym. Jeżeli film był w oficjalnej polskiej dystrybucji i posiada polski tytuł - to go dodaj.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones