PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31741}
7,0 148 426
ocen
7,0 10 1 148426
5,5 13
ocen krytyków
Resident Evil
powrót do forum filmu Resident Evil

Otóż w filmie jest powiedziane że jeżeli chcemy wyeliminować takiego zombiego to wystarczy strzelić mu w głowę. Myślę
że to jest duże uproszczenie sprawy taki strzał w łepetynę który rozwiązuje sprawę. Twierdzę że gdyby taki zombi
naprawdę istniał to taki strzał w łeb naprawdę by go nie powstrzymał, dopiero rozwalenie na kawałki takiego żywego trupa
powstrzymałoby go całkowicie. Zdaję sobie sprawę z tego że dla celów filmowych wykorzystano ten pomysł ze strzałem w
głowę bądź odcięciem rdzenia kręgowego od mózgu. Bo w innym przypadku ile to ładunków wybuchowych musieliby mieć
przy sobie, ogromne ilości. Nie mieliby tyle - i stąd pomysł ze strzałem w łeb. Tak mi się wydaje.

ocenił(a) film na 7
nudecroft

W realu walczyłem z podobnymi zombiakami i powiem ,że najczesciej stosuję metodę kula w łeb.Najlepiej z dużego kalibru.Jedyny problem tkwi z dostepnoscią w tych ciezkich i mrocznych dla nas czasów.

ocenił(a) film na 10
TheAmazingPudding

Polubiam Twój komentarz ^_^

ocenił(a) film na 8
nudecroft

Tu chodzi o aktywność mózgu po śmierci. To ona sprawia, że zombie "ożywiają". Dlatego właśnie odcięcie głowy, strzał w łeb albo uszkodzenie mózgu to jedyne metody pokonania zombie. Chociaż w "Residencie" można zauważyć też zombie, którym kula w łbie aż tak bardzo nie przeszkadza.

doliwaq

No może i tak, zombie kojarzą mi się z grą Quake gdzie trzeba było rozwalić je na kawałki aby je powstrzymać.

ocenił(a) film na 6
nudecroft

W trylogii Romero o żywych trupach (Noc 68, Świt 78, Dzień 85) ...też jedyną skuteczną metodą na zabijanie zombie był strzał w głowę.
Twórca gier z serii Resident evil jak sam przyznał wzorował się na trylogii Romero :)
Szkoda, że filmy Resident evil są sporo gorsze od gier Resident evil 1-3.

returner

No gra zawsze będzie bardziej emocjonująca niż bierne oglądanie dlatego zawsze będę obstawał za grą. Powiadasz że Romero tak? To było ich dwóch ten od Quake i ten od Resident Evil :)

nudecroft

Będę obstawała za grą : )

ocenił(a) film na 6
nudecroft

George Romero oczywiście. Moim zdaniem najlepsze filmy o zombie jakie kiedykolwiek powstały to:
Noc żywych trupów 1968, Świt żywych trupów 1978, Noc żywych trupów 1990 remake,
Zombie pożeracze mięsa 1979 czyli włoska odpowiedź na amerykański świt.
Co do gier to podobał się mi bardzo Resident evil 1,2,3, także jeszcze Remake Resident evil 1 z 2002.
Jako surrival horror były świetne. Jedynie im dorównywały Silent hill 1,2 oraz Alone in the dark 4.
Czwórka Resident evil już była inna, stawiała głownie na akcję, a nie na horror, ale miała swój klimat.
Od 5 części ta seria gier mocno podupadła i za wiele mnie nie interesuje.

returner

Widać, coś wiesz na ten temat. Nigdy nie grałam w Residenta ani Silent Hill ale być może to nadrobię.

ocenił(a) film na 6
nudecroft

Nie wiem czy to dobry pomysł w tych czasach :)
Może cię zniechęcić pikseloza oraz problemy z skonfigurowaniem starych gier do nowszych systemów.
One były dostosowane do Win 98, ewentualnie Win xp :)
Moim zdaniem Resident evil 2,3, Alone in the dark 4 oraz Silent hill 2 wyglądają dość dobrze i dziś.
Natomiast Resident evil 1 czy Silent hill mają bardzo słabą grafikę.

returner

Może słaba grafika ale za to jaka grywalność! Różnie się mówi, że grafika nie ma aż tak wielkiego znaczenia że liczy się "Play-ability" I tak np w stary RTS Red Alert 2 Yuri's Revenge jest bardziej grywalny niż RA 3 z dużo lepszą grafiką. No ale w dzisiejszych czasach liczy się dobra grafika. Skoro gra ma słabą grywalność to musi być lepsza w czymś innym np w grafice :)

ocenił(a) film na 6
nudecroft

Mnie nie zraża grafika, ale młodszych co mają po raz pierwszy uruchomić w
tych czasach coś z lat 90' będzie raczej zrażać :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones