PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31741}
7,0 148 439
ocen
7,0 10 1 148439
5,5 13
ocen krytyków
Resident Evil
powrót do forum filmu Resident Evil

To była jedyna dobra część z całej serii. Dobra muzyka, fabuła, bohaterowie. Wiadomo, że przez zakończenie 1 części konieczna była kontynuacja ale na dwójce mogli poprzestać. Kolejne części to już tylko efekciarstwo, strzelanina, zombie w tle i atrakcyjna laska dla dopełnienia typowego amerykańskiego, gównianego filmu. Tandeta i chęć zysku nic poza tym. Nie rozumiem zachwytu ludzi nad tym filmem. Dla mnie to taki sam "serial" jak nie wiadomo które z kolei części piły. Szkoda bo pierwsza część trzymała poziom

nata1909

Zgadzam się poza jedną beznadziejną sceną w pierwszej części - wentylacja. Nie ma takiego laboratorium na świecie gdzie hoduje się wirusy a jego system wentylacyjny połączony jest z innymi pomieszczeniami. To niemożliwe

borsuk96

Powiem szczerze, że nie zwróciłam nawet uwagi na p. Zresztą o laboratoriach też niewiele mi wiadomo :D

ocenił(a) film na 10
nata1909

nie no 2 też była na poziomie, troch gorzej od 1 ale klimat był i nie było efekciarstwa

ocenił(a) film na 7
dardevon

Zgadzam się wg mnie dwójka to najlepsza część serii pomimo wielu absurdów choć jeśli spojrzymy na ich ilość w kolejnych odsłonach to nie jest ich tak dużo. Wg mnie apokalipsa najlepiej oddaje klimat gier- mroczne, brudne i pełne zombie RC. Do tego wiele smaczków prosto z gry np marsz umarłych po ulicy i ich odbicie w kasku policjanta, Nemesis trochę sztuczny ale całkiem dobry, no i prawdziwy surviwal- choć na końcu są już beznadziejne efekciarskie sceny to jednak przez większą część filmu bohaterowie nie mają amunicji i tłuką zombie czym popadnie- tasak w szkole.

ocenił(a) film na 7
dardevon

a mi podobała się 1 bardzo i w miare 3. reszta mogłaby nie powstawać bo to tragedia...

ocenił(a) film na 10
karczewk

Ja jako, że jestem fanem zombie, twierdzę, że wszystkie filmy o zombie są dobre, bo rolę główną grają właśnie zombie ;p.
Ale jeżeli miałbym się rozczulać nad RE, to tak pierwsza część zdecydowanie najlepsza, klimat, gra aktorów, brak efekciarstwa, wolne ale i tak przerażające zombie...no i znowu ten klimattt, ahhhh.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones