PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31741}
7,0 148 440
ocen
7,0 10 1 148440
5,5 13
ocen krytyków
Resident Evil
powrót do forum filmu Resident Evil

W miarę

ocenił(a) film na 6

Od razu zaznaczę, że nigdy nie miałem styczności z grą, ale w filmie wszystko jest wyjaśnione i ogląda się przyjemnie, bez niedomówień. To taki action-horror trochę w guście "Underworld" i Milla kreuje też podobną postać do Selene (czyli Kate Beckinsale) z tamtego filmu. Chociaż to raczej czysty zbieg okoliczności. Produkcję ogląda się nawet w napięciu i czas szybko mija, ale czasem są jakieś głupie wstawki jak Alice kopiąca psy, czy te CGI potwory, które strasznie kiepsko wyglądają. Reszta efektów wypada nawet ok. Akcji trochę jest plus nastrojowa muzyczka. Ogółem - przyjemny action horror, ale mogło być trochę lepiej jednak, mimo wszystko. Moja ocena to 6/10, kiedyś widziałem w TVP i czytał Maciej Gudowski, a ostatnio obejrzałem na TV PULS i też on czytał, ale tłumaczenie na ostro było (częściowo, bo połowa ma takie normalne tłumaczenie, ale pod końcem ostro zaczęli dawać, polecam nagrać tą wersję).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones