PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31741}
7,0 148 426
ocen
7,0 10 1 148426
5,5 13
ocen krytyków
Resident Evil
powrót do forum filmu Resident Evil

ten film ssie, 3/10

ocenił(a) film na 3

obejrzalem film po raz 1 zaraz po premierze, wtedy jeszcze jako malolat i troche tez fan gry bylem lekko rozczarowany i czulem sie oszukany

dzis postanowilem z nudow sobie odswierzyc ten film i zobaczyc jakie beda wrazenia juz na chlodno

wrazenia byly okropne
co mnie zrazilo najbardziej?

Michelle Rodriguez, to chyba ta laska ktora zostala jako 1 ugryziona w reke?
panna gra okropnie, poprostu koszmar, chyba nikt jej nie wytlumaczyl albo nie do konca zrozumiala ze w zombie ma sie zamienic dopiero po ugryzieniu
a ona chyba gra zombie od poczatku filmu
tragedia

muzyka? wiele osob pisze tu ze dobra itd, moze i kawalki sa fajne ale nie pasuja
pojawiaja sie zombie za 1razem i zamiast czegos klimatycznego co zbuduje napiecie nagle leci szybka i mocna muzyka ktora nijak nie pasuje tempem do tempa akcji na ekranie
nawet gdyby widz zaczal sie wczuwac w klimat to ta muzyka odrazu go z niego wytraci
taka muza by pasowala do filmow jak adrenalina albo za szybcy za wsciekli czy cos
i do tego jak sie przycisza za kazdym razem kiedy bohaterowie rzucaja jakies dziwne uwagi w trakcie walki i podglasnia co daje efekt conajmniej niefajny

co mamy pozniej? dalej pojawia sie na chwile muza z zupelnie innej beczki, klimat lekko cmentarny-straszny i mogloby pasowac gdyby akurat na ekranie nie byla scena jakiejs akcji w slow motion!

za chwile znowu jakies industrialno rockowe dzwieki sie wlaczaja przy scenie w ktorej nalezaloby raczej budowac napiecie

1scena sie dobrze zaczyna, cisza, facet costam przewraca na biurku, pojawia sie postac i rzuca sie na szybe, scena moglaby podbudowac troche napiecie ale odrazu skok kamery i przerzut na inne miejsce i inne postacie
a co sie tam stalo?
no i te skoki kamery!!!
caly film dzieje sie cos takiego ze szlag czlowieka trafia
juz scena gdzie facetowi laser ucina palce a lasce glowe
no $%&$% ten kamerzysta i facet od montazu to chyba z wesela jakiegos i do tego chlopaki chyba co nie co na tym weselu chlapneli i po pijaku jeszcze film robili
naprawde nie potrafili nakrecic dluzszych ujec?? no albo chociaz niech zmontuja dobrze te krotkie a nie przeskakuja miedzy watkami

potrafili przeskoczyc miedzy bohaterami jak lasce ucielo glowe, jedzie na nia laser i...
rezyser :" dobra pokazcie mille j! pokazcie mille!"
scena zupelnie z innej beczki
i rez: "nie! teraz pokazcie ta bez glowy!" i znowu przeskok
co on byl naspeedowany?? ludzie skupcie sie chociaz na chwile przy kreceniu filmu, a nie skaczecie miedzy bohaterami i scenami z ta kamera jak krolik po koksie

i jeszcze te psy lecace w bezruchu jakby byly z kartonu

i to badziewne zwolnione tempo....
do tego wszystie marne aktorstwo i durne dialogi
nie liczac oczywiscie pani ktora wymienilem na poczatku bo jej naprawde wiele brakuje do poprostu "marnego aktorstwa"

ten film dostal u mnie 5/10 jakies 9lat temu
dzisiaj zmienilem ocene na 3/10
az dziw ze tego filmu nie krecil uwe boll...
no ale jak popatrzylem na zdjecie andersona w jego profilu to wyglada jak zul spod sklepu i bym sie wcale nie zdziwil gdyby przy tym filmie chlapnal sobie pare jaboli
bardzo mozliwe ze na premierze tez cos chlapnal na odwage bo gra ma duzo fanow a ten film to gniot, facet zgwalcil mnostwo ludzi...

coz film dalej rozczarowuje, nie buduje napiecia, nie ma zadngeo dreszczyku, zadnego poczucia grozy czy czegokolwiek a w dodatku jest wykonany paskudnie
tak to jest kiedy film robia ludzie ktorzy tego nie potrafia i nie maja do tego talentu

ocenił(a) film na 3
El_Magiko

i 3 pytania bardziej techniczne

1.dlaczego pociag (czy co to tam bylo) ma na srodku wagonku klape w podlodze w dodatku z przyciskiem na scianie ktory tak latwo wcisnac?
czy nikomu nie przyszlo do glowy ze ktos moze sie potknac,przewrocic czy cokolwiek i przypadkiem otworzyc podczas jazdy wlaz na ktorym stoi kilka osob?
i po co taka klapa w podlodze pociagu? zeby sikac na tory w czasie jazdy?
2.dlaczego mutant zrzucony pod pociag sie pali zamiast rozpackac? z czego on jest zrobiony? moze jest pokryty siarka i odpalil jak zapalka przy pocieraniu?
3. dlaczego tak zaawansowana technicznie korporacja ma drzwi z czytnikami na karty chyba ktore mozna otworzyc kawalkiem metalu? i dlaczego takie drzwi otwieraja sie odrazu gdy jest zwarcie?? i w dodatku gdy wsrodku tak latwo o taki drut? czy nie lepiej byloby zamontowac zwykle zamki? byloby duzo taniej i 100% lepsze zabezpieczenie, nawet stary zamek trzeba umiec otworzyc i trzeba miec czym a widze ze parasol ma zabezpieczenia ktore obcyka nawet 5-latek
i jeszcze na drzwiach znaczek biohazard chyba
kurcze, czy ci ludzie niczego sie nie boja czy poprostu maja wyobraznie i zdolnosc przewidywania uposledzonego chomika
rownie dobrze mogli zostawic otwarte albo nawet wstawic drzwi obrotowe

ocenił(a) film na 7
El_Magiko

No dobra, ja się poddaje xD

ocenił(a) film na 8
El_Magiko

el_magiko skoro lubisz bajki oglądać (sorki że ośmieliłam się zajrzeć w twój profil) to zostań przy bajkach i nie doszukuj się LOGIKI w horrorze o zombiakach.Dumasz jakby to był dramat na faktach o wykorzystywaniu pielęgniarek.ogarnij się lekko i nie bierz tego filmu na serio ,aha i włącz kolejny odcinek simpsonów

ocenił(a) film na 3
katakumby0

jaki zwiazek z tematem ma to co lubie ogladac? i co takiego wypatrzyles w moim profilu?
i juz pomijajac logike
jaki to ma zwiazek ze zle dobrana muzyka, brakiem klimatu, slabym aktorstwem itp itd?
wymienilem dosc duzo wad filmu, w tym wiekszosc dotyczyla strony technicznej a nie zawartosci merytorycznej filmu
aha i bardzo lubie simpsonow i uwazam ze to swietny serial
a do tego uwazam tez ze znakomitymi bajkami sa gumisie, smerfy, asterix i muminki i wiele innych
czy masz cos do tego i czy to cos zlego ze potrafie docenic dobre fimy animowane??albo nawet ze potrafie docenic dobry film dla dzieci??

ocenił(a) film na 8
El_Magiko

oceniasz horror negatywnie a lubisz bajki związek jest taki że to po prostu nie twój gust.Do faceta mi daleko więc /wypatrzyłaś no wypatrzyłam że jesteś fanem innego gatunku to pewnie stąd te grymasy przy oglądaniu.Dla ciebie to słabe aktorstwo nędzna muzyka itp. nie pisz tak jakby faktycznie ten film miał takie wady jak opisałeś wyżej -to tylko twoja krzywa opinia którą szanuję ale z którą się zupełnie nie zgadzam.Nie mam nic do tego,nie dąsaj się tak.Ja tylko stwierdzam że horror nie pasuje do twojej koncepcji oglądania filmu.Sama oglądam gumisie i smerfy i uważam że to świetne bajki i też je doceniam więc nie mam nic do ciebie tylko do twojej opinii.pzdr

ocenił(a) film na 3
katakumby0

wcale nieprawda, skad te wnioski?
horror to jeden z moj ulubionych gatunkow, wiele z nich ocenilem wysoko
ale potrafie wysoko ocenic bajke, wysoko ocenic horror i wysoko ocenic dramat
uogolem lubie wszystkie filmy i gatunek nie ma wplywu na moje oceny
zaznacze ze ocenilem 2000filmow
przyklady, moze ichi the killer? to nie horror ale pare scen rodem z mocnego gore - ocena 9/10
martwica mozgu - 9/10 (to tez nie calkiem horror ale jednak)
a i dalej lsnienie, hellraiser, the ring
zreszta niewazne, dlugo by tu wymieniac i wymieniac bo obejrzalem setki horrorow i to wlasciwie jeden z moich ulubionych gatunkow, a ze potrafie tez docenic swietne bajki, komedie czy nawet musicale niczego nie zmienia wiec nie szufladkuj mnie na podstawie tego ze lubie the simpsons

ale uwazam ten film za slaby
nie mowilem ze muzyka jest nedzna, muzyka jest niezla sama w sobie ale nie pasuje
muzyka w horrorze powinna budowac napiecie, wkrecac w klimat itp
nie moze byc tak ze muzyka wybija z klimatu
bohaterowie ida korytarzem i zamiast czegos klimatowego nagle niz gruszki ni z pietruszki tworcy przywalaja szybkie harockowe kawalki ktore nie maja sie nijak do klimatu grozy ale pewnie by nakrecaly niezle akkcje w filmie typu adrenalina
i dlatego muzyka na minus

slabe aktorstwo? no coz, horror to nie znaczy ze trzeba grac slabo ale zeby nie czepiac sie na sile czepilem sie tylko 1 aktorki ktora byla koszmarna poprostu

pisze to co mysle, ja zauwazylem takie wady i i dla mnie sa razace, wymienilem dosyc konkretne minusy i jesli sie z tym nie zgadzam to chetnie poznam kontrargumenty
ale za kontrargument nie uwazam czegos typu "to nie twoj gatunek" - bo
a)nic o mnie nie wiesz
b)to jakie filmy lubie i tak niczego nie zmienia odnosnie moich argumentow

rowniez pozdrawiam i chetnie podyskutuje o tym filmie ale prosze o konkretne i przemyslane argumenty na jego ewentualna obrone

El_Magiko

Osobiście oceniałem ten film z pozycji fana gier(jako małolat grałem w części 2 i 3, a ostatnio 4 i 5) i muszę powiedzieć, że amerykanie jakimś cudem w miarę wiarygodną historie(chodzi mi tu o całą serię) przerobili w całkowitą sieczkę dla ludzi, których mózgi musiały być na poziomie tych zombiaków. Już z pozycji zwykłego czlowieka, któr

ocenił(a) film na 3
Crazitt

Masakra... Jakże prawdziwe i humorystyczne spostrzeżenie, by ten film ocenić stosunkowo wysoko, nie patrząc przez pryzmat sentymentu do serii gier, trzeba mieć inteligencje rzędu - właśnie... tych zombiaków. :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones