PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=163}

Rewolwer i melonik

The Avengers
5,2 15 570
ocen
5,2 10 1 15570
3,0 3
oceny krytyków
Rewolwer i melonik
powrót do forum filmu Rewolwer i melonik

Podoba mi się wymieszanie w tym filmie starego z nowym. Taki komiksowy, alternatywny obraz Anglii, gdzie na ulicach jeździ się starymi samochodami, a z drugiej strony znajdzie się szaleniec wykorzystujący bajecznie zaawansowaną technologię o której nikomu nigdy się nie śniło. Co jeszcze? Z pewnością potyczki słowne Steeda z panią Peel, ale przede wszystkim Ojca z Matką (rewelacyjny duet Fiona Shaw-Jim Broadbent). Dobre efekty specjalne, sceny akcji nie ładowane do filmu pod byle jakim pretekstem. Fabuła bardzo s-f, ale kto powiedział, że remake musi niewolniczo trzymać się serialowej konwencji? Poza tym, "Rewolwer i melonik", to trochę taki jakby inny James Bond z przymrużeniem oka i sporą dawką humoru (szaleniec pragnący kontroli nad światem i jego fantastyczne wynalazki, Steed - nienaganny dżentelmen uśmiechający się nawet w najtrudniejszej sytuacji, muzyka podobna do bondowskich partytur Barry'ego itd.). Z pewnością nie jest to jeden z najgorszych filmów w historii kina. Trzeba umieć wczuć się w formułę tego obrazu, a wtedy można go obejrzeć dość przyjemnie. Kino rozrywkowe bez większych ambicji. Czasami i to musi wystarczyć.

La_Pier

PS "Matka wie wszystko" albo "Myślałeś, że dziś jest dzień matki?" :D

ocenił(a) film na 6
La_Pier

Zgadzam się z tobą. Jest to film na swój sposób specyficzny i oryginalny. Zdecydowanie nie każdemu przypadnie do gustu. Daje mu 8/10.

użytkownik usunięty
gocek87

To jest jeden z filmów z mojego dzieciństwa. W wieku 6-10 lat zawsze uwielbiałem Connerego i gdy szedł z nim film w tv obowiązkową oglądałem. Ode mnie 7/10, choć prawdę mówiąc trzeba ten film przypomnieć.

La_Pier

Film na swój sposób uroczy i klimatyczny, z inteligentnym brytyjskim humorem, a przy tym o niebo lepszy od wielu innych komedii, które z niewiadomych względów spotkały się z uznaniem krytyki.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones