PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=485590}

Rezolucja 819

Résolution 819
6,7 2 161
ocen
6,7 10 1 2161
Rezolucja 819
powrót do forum filmu Rezolucja 819

5/10

ocenił(a) film na 5

Film opowiada o bardzo ważnej i tragicznej karcie historii, ale sam zrobiony jest średnio - rzekłabym kiepsko.
Na końcu przy przesłuchaniu jednego z oprawców zamiast wzruszenia cisnął mi się na usta uśmiech po okrzyku "a potem ja dostałem po was to gówno" czy coś takiego.
Początek filmu dobry - ciekawie się zapowiadało, ale czym bardziej się rozwijał tym był coraz gorszy.
Powtarzam - historia niezwykle ważna ale przedstawiona kiepsko!

ocenił(a) film na 5
Nikratka

Potwierdzam. Uważam, że film można było bardziej dopracować. Również
oceniłem film 5/10 przede wszystkim za kreacje Benoit'a i K. Gruszki. Poza
tym na podstawie tej historii spodziewałem się filmu dużo lepszego.
Wygląda jakby był zrobiony na przysłowiowe "łapu-capu".

ocenił(a) film na 3
symbiosis

Przerażająca historia a film banalnie i nudno opowiedziany mi nawet trochę się wątki po gubiły chyba dla tego ze film robił się nudny to chyba moje oglądanie robiło się nikome .3/10

Nikratka

Plus za realistyczną tematykę, minus z pewną niemrawość i błąd w polskim TVNowskim tłumaczeniu - pope przetłumaczono jako papież, chociaż w tym wypadku widać, że o popa chodzi. Ogólnie do obejrzenia, poprawnie zrobiony film na poważny temat.

ocenił(a) film na 5
Aristosek

Poważny i ważny temat opowiedziany w sposób nijaki. Ten film powinien wzbudzać emocje ,a tak się nie dzieję. Role też dość drewniane, nikt na ekranie mnie nie przekonał. Muzyka może być choć arcymistrz Morricone mnie trochę zawiódł. Film się nakręca na początku ,ale chyba tylko po to ,żeby później zszedł do poziomu patetycznych gadek. Nic szczególnego, aczkolwiek sama próba podejścia do masakry w Jugosławii zasługuję na pochwałę.

Dominoday

Zgadzam się z poprzednikami. Temat ważny, ale wykonanie gorsze. I nie chodzi już o samą techniczną stronę, ale bardziej o fabułę i jej słaba korelację z opisywanymi wydarzeniami. 5/10.

http://mymovies.blox.pl/html

Nikratka

http://stowarzyszenie_wolnomyslicieli.free.ngo.pl/strony/srebreni.htm


1) W Srebrenicy nie dokonano egzekucji 7-8 tys. muzułmańskich Bośniaków(mężczyzn). Zginęło około 2000 muzułmanów, w większości podczas walk, lecz również zabitych przez paramilitarne grupy złożone z Serbów.

lipt0n

Ręce opadają. Większych bzdetów dawno nie czytałem... Na rosyjskich stronach podobnie piszą o mordzie w Katyniu. Pewnie też zresztą "wolnomyśliciele". Fakt, myślą bardzo powoli...

ocenił(a) film na 10
mathyr

A czemu uważasz, że to bzdety? Bo oskarżają o kłamstwo Amerykanów, Niemców itd.? Bo oni NA PEWNO mówią zawsze prawdę?

koziro88

Każdy kłamie, ale tu w większej części badania DNA dały 99% pewności, że zamordowani to Muzułmanie i nie w czasie walki tylko egzekucji. A swój bierny udział miało tu NATO i ONZ :( to jest dopiero straszne.

Nikratka

Zgadzam się z Tobą początkowo zapowiadało się naprawdę dobrze, ale czym dalej las...................to niestety było już tylko gorzej. Poruszono ważną tematykę, ale niestety wykonanie nie najlepsze. Na plus kreacja Benoit'a za to słabo zagrała "nasza" Karolina Gruszka.

Bolek84

Osobiście najbardziej podobała mi się miałka historyjka w której pani archeolog stojąc na minie opowiada jak to NIEMCY zabili jej babkę w podobny sposób w Katyniu... no niesamowite historie:D

ocenił(a) film na 8
ShotgunMesssiah

Na mnie film zrobił duże wrażenie- nie spodziewałam się czegoś tak dobrego. Narracja przejrzysta, co się w takich filmach rzadko zdarza. Dobrze, że historia romansu nie była rozbuchana- przypuszczam, że przy produkcji amerykańskiej nie dałoby się uniknąć zbytniego eksponowania pobocznego wątku romansowego. Film dobry, wstrząsający. Aktorzy dobrzy, autentyczni, sprawa nie jest przerysowana, co jest trudne przy takim temacie. Jednym słowem kawał dobrej roboty!

ShotgunMesssiah

Ona była lekarzem sądowym, a nie archeologiem :P

miałka ? A ty o czym byś myślał i gada,l stojąc 1 h na minie ?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones