PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=38557}

Rififi

Du rififi chez les hommes
8,0 2 197
ocen
8,0 10 1 2197
8,0 4
oceny krytyków
Rififi
powrót do forum filmu Rififi

Rewelacja!

ocenił(a) film na 9

Francuski film sensacyjno-gangsterski z elementami kina noir. Dassin dostał za niego nagrodę główną na festiwalu w Cannes w 1955 roku. I słusznie, ponieważ ten film jest genialny. Śmiało mogę napisać, że jest to jeden z najlpeszych filmów, jakie widziałem w życiu. A skok przeprowadzony przez bohaterów - trwający prawie 30 minut - to prawdziwy majstersztyk. Ale to nie jedyne sceny, które mogą przyprawić widza o szybsze bicie serca. Samą końcówkę lepiej zrobłby chyba tylko Brian De Palma - coś wspaniałego!

Mr_Myers

Zgadzam się z większością, choć końcówkę uważam akurat, za zbyt przewidywalną. Pozdrawiam :)

ocenił(a) film na 10
Mr_Myers

Święte słowa. Po skoku bałem się, że już nie będzie co oglądać, ale gdzie tam - film rozkręcił się na dobre, a końcówka w samochodzie miodzio, równie dobra co sam skok, choć inna.

ocenił(a) film na 8
Mr_Myers

Mi się również bardzo podobał, pomysł na skok świetny, trzymał mnie w napięciu i nawet zakończenie mnie trochę zaskoczyło. Warto zobaczyć!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones