PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=838712}

Robby Müller, mistrz światła

Living the Light - Robby Müller
7,1 17
ocen
7,1 10 1 17

Robby Müller, mistrz światła
powrót do forum filmu Robby Müller, mistrz światła

re:mini.scencje

ocenił(a) film na 10

ów pogląd, iż prawdziwych istot żywiących się energią słoneczną, tak mniej więcej od czasu śmierci pewnego wysoce przy tym rozwiniętego dziadka-kwiatka z rodziny człekokształtnych i kopytnych, który zawodowo uprawiając obiektywną i bezstronną krytykę żywota człeka zmałpionego snuł własne opowieści dla wnuczka - by the way, nie mam na myśli belzebuba ukrywającego się pod wszystko mówiącym kryptonimem stachursky - już nie ma, skierowany w tę produkcję musi się załamać..

słowem, po dwóch latach czekania i kolejnych odsłuchach wylanych i zebranych dźwięków wiewiórkowato-podobnych spowalnianych, dronowanych, bezcielesnych i wywianych, które mniej więcej od roku nie schodziły spod igły mojego gramofonu - wreszcie, oto, jest:

the diary of a man, who still lives in his films and our memory as strong as on earth..

słowem, warto było czekać lata całe na ten dokument, który, pośród wielu swoich ról i zalet ma także i taką, która przypomina, iż piękno tego zawodu - mam na myśli wspomnianych na początku tytułowych łowców światła - polega między innymi na tym, iż ja, niedowidząca człeczyna marna, zaokularowana i z bielmem na oczach, w każdej chwili mogę spojrzeć na świat oczami mojego ulubionego niemieckiego profesora od sztuki patrzenia na świat oczami kamery filmowej bez opuszczania własnego inkubatora w postaci starej i powycieranej kanapy w salonie..

a potem znowu, i znowu, i znowu..

słowem, ani nam się witać, ani nam się żegnać - mówiąc słowami poety - wszyscyśmy utknęli na tych archipelagach, a te słowa, ta woda, mości xiążę, cóż mogą, cóż mogą?

słowem, one flew over the war of the worlds of words in this full of sound and fury noisy nest..

słowem.. to jest tfu!, przepraszam, obrazem - medytacja nad światłem w wydaniu absolutnie mistrzowskim, po której można wreszcie w spokoju położyć się i zamknąć oczy - wysokich lotów i bezpiecznych łowów w świetlistej krainie wiekuistego, profesorze.

ocenił(a) film na 7
Westernik

nie do koca rozumiem calosc tego komentarza ale brzmi dosc szczerze i zachecajaco a rocznik powstania tego filmu nadaje sie jeszcze do ogladania bo przed 2020 wiec mam zamiar to zobaczyc. W swiecie komputerowej papki dobre ujecie z gra swiatel jest na wage zlota i potrafie je docenic wiec to film dla mnie.

ocenił(a) film na 10
gnat8010

tylko nie zapomnij wpaść po seansie z olśnieniami by podzielić się wrażeniami..

ocenił(a) film na 10
gnat8010

bydywy - a cóż to za dziwactwa z tą czterocyferkową cezurą?

ocenił(a) film na 7
Westernik

nie ogladam pseudo kina nowego porzadku czyli tego z data produkcji 2020 w gore bo uwazam to za papke i strate czasu. Dla mnie kino sie skonczylo po prostu i ogladam tylko filmy starsze choc to nie jest 100% recepta na udany seans.

Co do filmu o tym lowcy swiatla to mi sie podobal nawet mam tam ulubiona scene ktora opisalem w osobnym poscie ale nie rozumiem po co w filmie pojawily sie nagie zdjecia dzieci? To bylo dla mnie niepotrzebne.

ocenił(a) film na 10
gnat8010

nadal nie rozumiem tej cezuru, bo przecież nic takiego się nie stało w 2020. filmy z 2019 są tak samo złe jak te z 2021 albo wprost przeciwnie. jeżeli np. twój ulubiony twórca nakręci film w tym roku, to go nie obejrzysz, choć może okazać się lepszy niż ten sprzed dwóch lat? dziwaczne to podejście, ale oryginalne;)

ocenił(a) film na 10
gnat8010

co do zdjęć, czy aby trochę nie przesadzasz? i skąd ta liczba mnoga? tam wprawdzie był polaroid - sztuk jeden, wmięszany w dziesiątki innych - na którym muller kąpie się z własnym dzieckiem, chwytający światło bardziej niż postaci na nim, raczej artystyczny i bez szczegółów anatomicznych. nie popadajmy w histerię. sam mam w alboomie nagie zdjęcia własne z bardzo wczesnego dzieciństwa i nawet do głowy mi nie przyjdzie oskarżać rodziców którzy je wykonali o bezeceństwa. zastanawiam się, czy aby nie padasz ofiarą obecnej, bardzo wyczulonej, wręcz histerycznej narracji, która na całą przeszłość każe już patrzeć pod kątem politycznej poprawności, bez kontekstu, bez znajomości ówczesnej mentalności, w sumie bez najmniejszego sensu. zdjęcie jest niewinne, chodzi w nim o ukazanie więzi między ojcem a synem, wyluzujmy..

ocenił(a) film na 7
Westernik

z poprawnoscia polityczna nie trafiles a jesli twoi rodzice wkleili by twoje nagie zdjecia z dziecinstwa do filmu przy ktorym brandzlowali by sie pedofile to nie wiem czy bys byl taki wyluzowany bo mnie by to troche przeszkadzalo. Uwazam ze w kregu rodzinnym powinno to zostawac. Ten doku powstal w obecnych czasach gdzie na rozdaniu zlotych globow padaja pedofilskie zarty o Jeffrey Epstein ktore nie wiadomo do konca czy sa zartami wiec nie uwazam swojej obawy za histerie.

Histeria dla mnie sa lewackie placze jak ginie zwierze w filmie i bojkot tego filmu gdzie to sa tylko efekty.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 10
gnat8010

wałęsając się po forach ze zdumieniem natrafiam na zablokowany wpis własny, w którym nie było niczego nieprzyzwoitego, żadnej obelgi ni pogróżki żadnej, jedynie niewinny dowcip. tu mam pytanie do blokującego wpis wizarrda - konkretnie to dnia 22/33/2022 10:33:28 (trzydzieści trzy? wytyfy?) - na jakiej podstawie wpis był niezgodny z filmwebowym regulaminem zdrowego rozsądku? ponieważ był w nim dowcip na temat pedofilii? litości..

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones