PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31340}

Robin Hood: Faceci w rajtuzach

Robin Hood: Men in Tights
7,0 69 191
ocen
7,0 10 1 69191
6,7 13
ocen krytyków
Robin Hood: Faceci w rajtuzach
powrót do forum filmu Robin Hood: Faceci w rajtuzach

Zgadzam się z oceniającym film krytykiem, G. Krawczykiem,to jest zaledwie na "4".  Niektóre tylko koncepty bywały zabawne, np. pewne anachronizmy,  jak "strzała Patriot". Dominował humor zbyt prosty i rubaszny,  jak o dziewictwie, fallusie, itd.

Sama tematyka żartów nie musi być powodem do krytyki, czego dowodzi sporo aluzji do seksu w serialu "Allo allo" - ale nie udowodnił tego ten film. W ogóle to właśnie raczej Brytyjczycy niż Amerykanie potrafią żartować gustownie i naprawdę w sposób udany, przezabawny, z najbardziej delikatnych tematów jak wady narodowe, starość, śmierć, seks, zboczenie seksualne (postać Grubera w "Allo allo"), itd.  We wspomnianym brytyjskim serialu jest znakomity przykład dobrego humoru o seksie - wątek relacji Helgi i Otto Flicka (por. pompowanie przez Helgę kola samochodu i rozkosz przy tym Flicka). Szkoda świetnych aktorów, dobrego rzemiosła filmowego, cechy charakterystycznej wielu hollywoodzkich filmów - zmarnowano ten potencjał. Typowa dla dominującego w Hollywood poczucia humoru przyciężkość ("American Pie", część filmów lub wątków z nich Abrahamsa i Zuckerów, itd.) nie pozwala wznieść się takim filmom na poziom skromniejszych budżetowo znakomitych komedii z Europy, np.naszych, Machulskiego, Chęcińskiego.

ocenił(a) film na 4
Wydmin

Mam takie same odczucia. Pamiętam że jako dziecko oglądałem ten film i gdzieś mi utknęło że był on śmieszny. Obejrzałem go wczoraj i byłem wręcz zszokowany tak niskim poziomem żartu i dalej nie mogę się nadziwić co mnie śmieszyło w tym filmie. Żarty prymitywne i w ogóle nie śmieszne.

ocenił(a) film na 7
RideTheWildWind

Może oglądaliście w innym, nowszym tłumaczeniu, bo wielu tu pisało, że nowe jest beznadziejne i nieśmieszne w przeciwieństwie do starszego.

ocenił(a) film na 4
kiniusza

Nie. Bardziej mi chodzi o poziom tych żartów. To już nie śmieszy. Jak się dzieckiem było to i owszem ale teraz już przestało :)

ocenił(a) film na 7
RideTheWildWind

To ja jestem 27-letnim dzieckiem chyba :D

ocenił(a) film na 4
kiniusza

A to źle? ;) powinnaś się cieszyć ;D

ocenił(a) film na 7
RideTheWildWind

Ależ właśnie się cieszę

ocenił(a) film na 4
kiniusza

To się cieszę :) no mi jakoś ten film nie podszedł, czasem tak jest. Bo np Norsemen (parodia Wikingów) śmieszyła mnie mocna mimo że żarty podobne co tutaj. I bądź tu mądry.... ;D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones