PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9183}

Robin Hood: Książę złodziei

Robin Hood: Prince of Thieves
7,2 141 398
ocen
7,2 10 1 141398
6,3 18
ocen krytyków
Robin Hood: Książę złodziei
powrót do forum filmu Robin Hood: Książę złodziei

Nie ma się co rozpisywać. Klasyka luźnego kina przygodowego. Fantastyczna zabawa i jeden z tych filmów, które nie nudzą nawet jeśli widzisz je po raz n-ty. Wcześniej tak się bawiłem na przygodach Indiany Jonesa, a potem dopiero na Piratach z Karaibów. Nie było w latach 90tych lepszej produkcji przygodowej z taką dozą dystansu do gatunku i samej opowieści. Bezapelacyjna dycha.

Wszyscy, którzy porównują to do serialu o Robinie albo wersji z Crowe chyba niespecjalnie złapali klimat. Książę złodziei ma bliżej do facetów w rajtuzach, a szukanie tu średniowiecza i poważnego klimatu to jak szukanie realizmu w Avengersach - bezcelowe ;)

użytkownik usunięty
SithFrog

Świetne podsumowanie. Lata 90. pełną gębą, klasyk. Ja dorzuciłabym jeszcze Rycerza króla Artura, choć do Robina sentyment mam największy :)

ocenił(a) film na 7
SithFrog

Wszystko fajnie, ale jeśli ten film zasługuje na 10/10 to
ile musiałby dostać dużo lepszy serial "Robin of Sherwood" 1984-1986 20/10 ? :):):)

ocenił(a) film na 10
returner

Serial rządzi się innymi prawami i ciężko porównać z filmem, ale też dałbym dychę. Serial był przede wszystkim bardziej kameralny, mroczny i zdecydowanie "cięższy". Michael Praed rządzi :)

ocenił(a) film na 9
SithFrog

Ja również wracam do niego zawsze, kiedy leci w telewizji. Widziałem go już w tv chyba ze 30-40 razy. Oczywiście nie od dechy do dechy. Nie rozumiem tych rozważań - ja w tym filmie znalazłem średniowiecze, znalazłem też powagę. Niczego mu nie brakuje, od niego powinni uczyć się inni. Klasyka gatunku, wzór dla innych.

ocenił(a) film na 10
Mowiacy_do_reki

Jest i średniowiecze i powaga, ale w ilości dobrze dopasowanej do konwencji. Książę złodziei ani nie udaje filmu historycznego, ani nie jest czystą komedią. To lekko i z wdziękiem zrealizowana klasyczna opowieść i tak ją widzę od zawsze. Praktycznie bez wad :)

ocenił(a) film na 10
SithFrog

Wszyscy aktorzy świetnie zagrali w tym filmie! Film mojego dzieciństwa! USA jak zawsze najlepsze!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones